Bydgoszcz
3C
Niebo częściowo zachmurzone
55% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 3 • L 3
1C
Wt
-2C
Sr
-0C
Czw
-5C
Pt
-4C
Sob
Metropolia BydgoskaNakłoNa sygnaleProwadził auto po pijanemu i spowodował wypadek. Trafił do aresztu
żnin, wypadek
15.11.2017 | 12:03

Prowadził auto po pijanemu i spowodował wypadek. Trafił do aresztu

32-latek miał prawie 2 promile alkoholu we krwi

Na zdjęciu: 32-latek odpowie teraz za swoje czyny przed sądem.

Fot. KPP Żnin

32-latek prowadził auto osobowe będąc pod wpływem alkoholu i spowodował kolizję. Teraz mieszkańcowi Szubina grożą konsekwencje.

W sobotni wieczór funkcjonariusze otrzymali informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na rogatkach Żnina. Po przyjeździe na miejsce zastali oni auto osobowe smart w rowie i dwóch mężczyzn. Obaj byli pod wpływem alkoholu i – jak informują śledczy – żaden z nich nie chciał wziąć odpowiedzialności za prowadzenie pojazdu.

Kryminalnym pomogli świadkowie i uczestnicy zdarzenia. Z ich zeznań wynikało, że pojazdem kierował 32-latek. Mieszkaniec Szubina chciał zmylić policjantów, próbował im wmówić, że jest osobą postronną, która przyszła po całym zdarzeniu. Mężczyzna jadąc w kierunku Żnina nagle wpadł w poślizg, uderzył w znak drogowy i wjechał do przydrożnego rowu. Ponadto przewoził dwóch pasażerów samochodem, który zgodnie z adnotacją w dowodzie rejestracyjnym przystosowany jest do przewożenia tylko jednego. Podczas jazdy jeden siedział u drugiego na kolanach.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy i okazało się, że ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Szubinianin został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Stracił również prawo jazdy. Ponadto okazało się, że sprawca sobotniego zdarzenia wcześniej także dopuścił się kradzieży drogowych lamp ostrzegawczych. Za wszystkie te przewinienia odpowie przed sądem.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail