Bydgoszcz
26C
Niebo częściowo zachmurzone
47% wilgotność
Wiatr: 4km/h ENE
H 26 • L 26
25C
Pon
24C
Wt
25C
Sr
26C
Czw
22C
Pt
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPrzechadzał się w pobliżu cmentarza z myślą o samobójstwie. Uratowali go strażnicy miejscy
cmentarz Kcyńska
06.06.2017 | 10:53

Przechadzał się w pobliżu cmentarza z myślą o samobójstwie. Uratowali go strażnicy miejscy

Mężczyzna został przewieziony do szpitala Biziela.

Na zdjęciu: Zdjęcie ilustracyjne

Fot. SG / archiwum

W poniedziałkowe popołudnie dyżurny straży miejskiej odebrał zgłoszenie o młodym człowieku, który nerwowo przechadza się w pobliżu cmentarza przy ul. Wiślanej, a w ręku trzyma linę. Widok przybyłych na miejsce strażników przyśpieszył jego decyzję o samobójstwie, lecz reakcja funkcjonariuszy pozwoliła zapobiec tragedii.

Z relacji osoby przekazującej informacje, wynikało, że mężczyzna zachowuje się bardzo dziwnie. Skierowani na miejsce strażnicy zauważyli go na słupie energetycznym. Mężczyzna, w trakcie dobiegania do niego patrolu, skoczył i zawisł na linie.

Strażnicy chwycili go i podnieśli w górę, aby pętla na szyi nie zaciskała się. Z pomocą znajdującego się na miejscu świadka udało się zdjąć pętlę, a następnie ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej – relacjonuje kierownik referatu kontroli i analiz straży miejskiej w Bydgoszczy.

Mężczyzna oddychał, w związku z tym nie było potrzeby przeprowadzania reanimacji. Wezwana na miejsce karetka pogotowia ratunkowego przewiozła niedoszłego samobójce do Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. Jana Biziela w Bydgoszczy. Na miejsce wezwano również policjantów, którzy zajęli się prowadzeniem dalszych czynności w tej sprawie.

Powiązane treści