Bydgoszcz
20C
Opady
72% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 20 • L 20
21C
Nd
14C
Pon
18C
Wt
21C
Sr
22C
Czw
Dziś ukazało się najnowsze, czerwcowe wydanie papierowe METROPOLIABYDGOSKA.PL. Zapraszamy do lektury!
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPrzechodzący przez rzekę będzie miał konkurentów
Przechodzący przez rzekę
17.06.2017 | 08:21

Przechodzący przez rzekę będzie miał konkurentów

Na zdjęciu: Przechodzący przez Rzekę.

Fot. Stanisław Gazda

W sobotę, 17 czerwca, w Wakeparku w Myślęcinku – Trickline Championship. W niedzielę IV Mistrzostwa Świata w Przechodzeniu przez Rzekę.

Sobotnie zmagania odbywać się będą na nisko zawieszonej taśmie. Początek o godz. 10.00, a na godz. 14.00 zaplanowano finał Pucharu Polski. Niedzielne Mistrzostwa Świata w Przechodzeniu przez rzekę to balansowanie na taśmie zawieszonej kilkanaście metrów nad ziemią na długości 30 m. Początek o godz. 16.00.

Pierwsza edycja konkursu odbyła się w maju 2014 roku i cieszyła się takim powodzeniem, że została wpisana w kalendarz imprez cyklicznie odbywających się w Bydgoszczy. To rzeczywiście niepowtarzalne wydarzenie, które przyciąga zarówno mieszkańców
Bydgoszczy oraz turystów, jak i samych amatorów balansowania na wysokości.

Widowisko odbywa się w ścisłym centrum miasta, tuż obok rzeźby „Przechodzącego przez rzekę” i symbolu miasta – spichlerzy. Popisy linoskoczków, najlepiej obserwować będzie z ul. Mostowej i bulwarów.

Kibicować będzie można ośmiu zawodnikom, którzy rywalizować będą w systemie pucharowym. Szybszy z pojedynku awansuje do kolejnej rundy. Podczas zawodów przeprowadzone będą także warsztaty dla dzieci. Polegać będą na chodzeniu, przy asekuracji instruktora lub rodzica, po taśmie o długości trzech metrów na wysokości ok. 30 cm.

Wstęp na oba wydarzenia jest bezpłatny. Warsztaty zaplanowano w okolicach spichrzy.

Powiązane treści