Bydgoszcz
14C
Słonecznie
67% wilgotność
Wiatr: 1km/h ESE
H 14 • L 14
17C
Czw
14C
Pt
10C
Sob
14C
Nd
19C
Pon
Metropolia BydgoskaInowrocławInwestycjePrzedłuża się remont dworca w Inowrocławiu. Samorząd zlecił dodatkowe prace
Dworzec_Inowrocław
30.11.2015 | 14:41

Przedłuża się remont dworca w Inowrocławiu. Samorząd zlecił dodatkowe prace

Modernizacja rozpoczęła się w grudniu 2013 roku.

Na zdjęciu: Budynek dworca jeszcze przed remontem.

Fot. J.Janusz/ wikipedia

W ostatnim kwartale 2015 roku miał się zakończyć remont dworca w Inowrocławiu. Dziś już wiadomo, że termin ten nie zostanie dotrzymany.

O modernizację dworca zabiegano przez kilka lat, gdyż poprzedni remont odbył się w latach 60-tych ubiegłego wieku. Zabiegi powiodły się w końcówce 2013 roku, gdy informowano o początku prac. Termin zakończenia początkowo określano na koniec 2014 roku, ale później – z uwagi na dodatkowe fundusze i zwiększenie zakresu planowanych robót – wydłużono ten czas o dwanaście miesięcy. Teraz wiadomo już, że remont potrwa jeszcze dłużej.

W ostatnim czasie władze samorządowe zleciły bowiem przeprowadzenie niezaplanowanych wcześniej prac adaptacyjnych na dworcu, co wydłuży termin zakończenia remontu. Umowa na wykonanie tych robót nie została jeszcze podpisana, więc nie można określić kosztu całej inwestycji. Pierwotnie był on szacowany na 6,5 miliona złotych.

Do wykonania zostało jeszcze m.in. dokończenie renowacji elewacji, wykonanie sieci kanalizacyjnej i wodociągowej, prace wykończeniowe wewnątrz obiektu oraz wspomniane już prace adaptacyjne.

Na pytanie o kolejne inwestycje na terenie województwo kujawsko-pomorskie przedstawiciele PKP SA odpowiadają jedynie, że na razie prowadzą analizy dotyczące lokalizacji następnych prac

Powiązane treści