Bydgoszcz
18C
Niebo częściowo zachmurzone
72% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 20 • L 16
19C
Sr
21C
Czw
22C
Pt
22C
Sob
20C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePrzedłużone śledztwo w sprawie bójki w Jordanowie. „Dwanaście osób usłyszało zarzuty”
policyjna taśma
10.04.2018 | 11:17

Przedłużone śledztwo w sprawie bójki w Jordanowie. „Dwanaście osób usłyszało zarzuty”

Do bójki doszło w grudniu ubiegłego roku.

Na zdjęciu: W bójce zginęło dwóch mężczyzn.

Fot. archiwum

Do końca czerwca zostało przedłużone prokuratorskie śledztwo w sprawie tragicznej w skutkach bójki w Jordanowie – dowiedziała się MetropoliaBydgoska.PL.

Śledztwo prowadzi bydgoska prokuratura, która przejęła je od śledczych z Inowrocławia. Dotyczy ono bójki, do której doszło w nocy z 23 na 24 grudnia 2017 r., w której zginęło wówczas dwóch młodych mężczyzn. – Zarzuty usłyszało dwanaście osób. Wobec dziesięciu podejrzanych zastosowano tymczasowy, trzymiesięczny areszt – mówi Agnieszka Adamska-Okońska, rzecznik prasowa bydgoskiej prokuratury.

Śledczy nadal nie chcą ujawnić tła tragicznych zajść. Prokurator Adamska-Okońska tłumaczy nam, że to ze względu na dobro prowadzonego postępowania. Nie jest również ujawniany charakter zeznań, które składali podejrzani. Jak udało nam się dowiedzieć, prokuratura zleciła przesłuchania uzupełniające uczestników bójki, jak również konfrontacje ich zeznań. – Gromadzimy także materiał ze źródeł pozaosobowych – dodaje rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej. W tym materiale znajdować się mają opinie biegłych lekarzy.

Jednocześnie śledczy przedłużyli do końca czerwca prowadzenie śledztwa w tej sprawie.


Powiązane treści