Bydgoszcz
1C
Niebo głównie zachmurzone
94% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 1 • L 1
-1C
Sob
0C
Nd
0C
Pon
-1C
Wt
2C
Sr
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaPrzedsiębiorcy z Glinek bankrutują. Winią za to prezydenta Bruskiego [WIDEO]
glinki, remont - st
22.08.2017 | 12:18

Przedsiębiorcy z Glinek bankrutują. Winią za to prezydenta Bruskiego [WIDEO]

Osoby prowadzące biznes przy ul. Glinki spotkały się z dziennikarzami.

Na zdjęciu: Ulica Glinki jest nieprzejezdna na odcinku między al. Jana Pawła II a Magnuszewską.

Fot. ST

We wtorek poseł Paweł Skutecki, Robert Szatkowski, a także przedsiębiorcy z Glinek spotkali się z dziennikarzami. Chcieli zwrócić uwagę na problem, jaki mają od rozpoczęcia remontu ulicy.

Ul. Glinki na odcinku od al. Jana Pawła II do Magnuszewskiej jest od kilku miesięcy rozkopana w związku z budową II etapu trasy Uniwersyteckiej. Zdaniem przedsiębiorców prowadzących tam swoje interesy, urząd miasta nie zapewnił należytego dojazdu do ich firm, przez co tracą klientów i muszą zwalniać pracowników. – Jedną osobę już zwolniłem, a niedługo będę musiał zwolnić kolejną. Ale co mam zrobić? – pytał  jeden z mężczyzn obecnych na konferencji, która rozpoczęła się z opóźnieniem. Jej organizatorzy zaprosili bowiem dziennikarzy na 10, a mieszkańców na 11 (pojawiały się też głosy o 12), więc na miejsce nie zdążył dojechać Marcin Sypniewski z partii Wolność.

Wśród winnych takiej organizacji remontu znaleźli się prezydent Rafał Bruski, jego zastępca Mirosław Kozłowicz, a także Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. – Prezydent doprowadza te firmy do bankructwa – mówił poseł Skutecki. Szatkowski dodawał, że „miasto ma prezydenta, a nie ma gospodarza”, a Rafał Bruski nie zwraca uwagi na głosy mieszkańców.

Grupa referendalna będzie zbierać podpisy jeszcze przez półtora tygodnia. Skutecki szacuje, że już ok. 50 tysięcy osób mogło wyrazić swoje poparcie, choć na razie do organizatorów akcji dotarło zdecydowanie mniej niż wymagane 27 tysięcy.

Zapis konferencji prasowej:

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail