Bydgoszcz
6C
Słonecznie
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h W
H 6 • L 6
14C
Pt
17C
Sob
21C
Nd
20C
Pon
17C
Wt
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaPrzedświąteczne zmiany w ruchu. Modrzewiowa znowu otwarta
Bydgoszcz Leśna
18.12.2015 | 17:49

Przedświąteczne zmiany w ruchu. Modrzewiowa znowu otwarta

Na zdjęciu: Prace przy budowie stacji Bydgoszcz Leśna są już na finiszu.

Fot. Bogusław Białas

Jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia kierowcy będą mogli ponownie skorzystać ze skrzyżowania ulicy Modrzewiowej i Sułkowskiego na osiedlu Leśnym, a także ulicą Glinki dotrzeć do parku przemysłowego. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej ogłosił zmiany organizacji ruchu w tych miejscach.

Pierwsze z nich nastąpią już w poniedziałkowy wieczór. Wówczas kierowcy ponownie będą mogli skorzystać w pełni z ulicy Modrzewiowej, która była zamknięta przez ostatnich kilka tygodni z uwagi na przebudowę stacji Bydgoszcz Leśna. Z kolei w środę, 23 grudnia na stałą trasę do Myślęcinka wrócą autobusy.

Różnica w terminach przywrócenia stałej organizacji ruchu związana jest w wdrożeniem w okresie świąteczno-noworocznym wakacyjnych rozkładów jazdy. – Nie chcieliśmy wprowadzać na jeden dzień rozwiązań na dni powszednie, stąd decyzja o przesunięciu – wyjaśnia nam Rafał Malewski z Wydziału Organizacji Transportu ZDMiKP. Jak dodaje, wszystko wskazuje na to, że dzień przed wigilią otwarte zostanie także skrzyżowanie ulicy Glinki i Szpitalnej. Znikną więc tymczasowe linie nr 153 i 168, a na regularne trasy wrócą autobusy nr 53 i 68.

Na poniedziałek drogowcy zapowiedzieli jeszcze jedną zmianę. Dotyczy ona uruchomienia w pełni sygnalizacji świetlnej u zbiegu ulic Grunwaldzkiej i Kraszewskiego.  – Na skrzyżowaniu będzie obowiązywała jazda wprost ulicą Grunwaldzką w kierunku od centrum. Zawracanie będzie możliwe dopiero na rondzie Maczka – tłumaczy Krzysztof Kosiedowski, rzecznik drogowców.

Powiązane treści