58% wilgotność
Wiatr: 6km/h E
H 14 • L 11
23C
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPrzegrali wygrany mecz. Bydgoscy siatkarze ulegli Cuprum Lubin [ZDJĘCIA]
PlusLiga_ Chemik Bydgoszcz-Cuprum Lubin_ Bartłomiej Lipiński, Maksim Morozau - Adrian Patucha_ SF
14.01.2019 | 00:33

Przegrali wygrany mecz. Bydgoscy siatkarze ulegli Cuprum Lubin [ZDJĘCIA]

Bydgoski zespół przegrał ósmy mecz w tym sezonie ligowym.

Na zdjęciu: Adrian Patucha (w ataku) skończył 7 z 16 ataków w meczu przeciwko Chemikowi.

To był dla bydgoskich siatkarzy mecz stycznia. – Zostaliśmy skarceni – przyznaje Jakub Bednaruk. Bydgoski zespół przegrał z Cuprum Lubin, choć prowadził 2:0 w meczu i 21:17 w czwartym secie.

Bydgoscy siatkarze przed tą kolejką plasowali się w tabeli na dziewiątym miejscu. – Dla nas mecz z Cuprum jest meczem stycznia – nie ukrywał trener bydgoskich siatkarzy.

INFORMACJE Z CHEMIKA I PAŁACU W NASZYM SERWISIE – SIATKÓWKA BYDGOSZCZ

Dwa pierwsze sety nie zwiastowały aż takiego dramatu w wykonaniu bydgoskiego zespołu. Podopieczni Jakuba Bednaruka prowadzili 2:0, kontrolując przebieg wydarzeń na parkiecie. I wtedy gra bydgoszczan kompletnie się załamała. – Mieliśmy zagrywać w jedno miejsce, a my zaczęliśmy kombinować – przyznaje trener Bednaruk. Graczom gospodarzy przestała funkcjonować zagrywka. Dość powiedzieć, że bydgoscy siatkarze w całym spotkaniu popsuli aż 22 zagrywki. Z kolei w drużynie gości znakomitą zmianę w ofensywie dał Luke Smith, który zdobył 21 punktów.

Szkoleniowiec bydgoskiego zespołu próbował ratować sytuację zmianami, ale te na niewiele się zdały. Co innego po lubińskiej stronie. Trener Marcelo Fronckowiak miał nosa, wprowadzając na parkiet nie tylko Smitha, ale także rozgrywającego Macieja Gorzkiewicza, który w końcówce czwartego seta i następnie w tie-breaku tak umiejętnie kierował grą drużyny, że otrzymał statuetkę dla najbardziej wartościowego zawodnika tego spotkania.

PLUSLIGA – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2018/2019 – 15 KOLEJKA – 13.01.2019 R.
CHEMIK BYDGOSZCZ – CUPRUM LUBIN 2:3 (25:19, 25:22, 17:25, 23:25, 10:15)

CHEMIK: Vinhedo, Kovacević 11, Morozau 13, Filipiak 19, Lipiński 20, Szalacha 14 oraz A. Kowalski (libero), Bobrowski (libero), Sieńko, Gryc 1, Lesiuk.

CUPRUM: Toobal 1, Grobelny 7, Marcyniak 6, Patucha 8, Yanagida 7, Smoliński 8 oraz Gruszczyński (libero), Gorzkiewicz 3, Boruch 6, Wachnik 1, Biegun 2, Smith 21.

Sędziowali: Marcin Herbik, Magdalena Niewiarowska.
Komisarz PlusLigi: Grzegorz Szewczyk.
Kwalifikator PlusLigi: Dariusz Jasiński.
Widzów: 1274.
MVP meczu: Maciej Gorzkiewicz (Cuprum Lubin).

PLUSLIGA – WYNIKI 15 KOLEJKI
MKS Będzin – PGE Skra Bełchatów 0:3 (22:25, 14:25, 20:25)
GKS Katowice – Trefl Gdańsk 3:1 (25:20, 27:29, 25:19, 25:18)
Onico Warszawa – Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:18, 25:21, 25:14)
Cerrad Czarni Radom – Indykpol AZS Olsztyn 3:2 (16:25, 25:20, 25:14, 18:25, 15:7)
Jastrzębski Węgiel – Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:1 (25:21, 25:15, 22:25, 25:14)
Pauzowała: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.