Bydgoszcz
-4C
85% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSW
H -4 • L -4
-12C
Wt
-11C
Sr
1C
Czw
1C
Pt
1C
Sob
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaNakłoNa sygnalePrzejazd przez tory kolejowe mógł zakończyć się tragicznie. Szlabany nie były opuszczone
Zatrzymany dr├│┼╝nik
30.07.2016 | 20:49

Przejazd przez tory kolejowe mógł zakończyć się tragicznie. Szlabany nie były opuszczone

Do zdarzenia doszło, pomimo że nieopodal znajdował się dróżnik.

Na zdjęciu: 51-latek trafił do policyjnego aresztu.

Fot. materiały prasowe / KWP w Bydgoszczy

Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło w ubiegły czwartek(28.07) tuż przed północą w Anielicach w gm. Sadki nieopodal Nakła nad Notecią. Szlabany przed przejazdem kolejowym nie było opuszczone chociaż nadjeżdżał pociąg, a w stronę torów kierował się pojazd osobowy. 

Na szczęście nie doszło do tragedii. Kierująca autem kobieta dostrzegła zbliżający się pociąg. Ponadto maszynista składu sygnałami dźwiękowymi ostrzegał kierowcę samochodu przed niebezpieczeństwem. Kobieta zatrzymała się przed przejazdem. Po późniejszym przyjeździe do domu zadzwoniła do dyżurnego nakielskiej policji, by powiadomić go o tym incydencie.

Wobec tej sytuacji nie przeszła obojętnie również obsługa pociągu. Pojazd zatrzymał się na pobliskiej stacji, a przedstawiciele obsługi poszli sprawdzić, gdzie jest dróżnik i dlaczego nie opuścił on szlabanów. Okazało się, że mężczyzna był w pomieszczeniu.

Na miejscu zjawili się policjanci. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 51-latka. Alkotest wykazał 0,08 promila alkoholu w jego organizmie. Mieszkaniec Mroczy trafił do policyjnego aresztu. Pobrano od niego krew do dalszych badań.

Mężczyzna usłyszał zarzut nieumyślnego sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu drogowym. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Powiązane treści