Bydgoszcz
17C
Niebo częściowo zachmurzone
63% wilgotność
Wiatr: 6km/h NNW
H 17 • L 17
13C
Pt
16C
Sob
17C
Nd
20C
Pon
17C
Wt
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnalePrzejażdżka na quadach po lesie. Przerwana przez policjantów
4
23.07.2017 | 16:34

Przejażdżka na quadach po lesie. Przerwana przez policjantów

Na zdjęciu: Policjanci sprawdzili nie tylko dokumenty, ale również pojazdy, którymi poruszali się mężczyźni.

Fot. mat. pras. KWP w Bydgoszczy

Trzech mężczyzn powiatu bydgoskiego i inowrocławskiego w sobotę wybrało się na przejażdżkę quadami po lesie w Pieckach. Zauważyli ich policjanci, którzy postanowili skontrolować mężczyzn.

Do zdarzenia doszło w pobliżu jeziora Jezuickiego. Osoby jadące na quadach zobaczyli policjanci Ogniwa Prewencji na Wodach i terenach przywodnych Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy podczas patrolu łodzią jeziora. Funkcjonariusze podpłynęli do brzegu i udali się w kierunku kierowców, aby ich wylegitymować.

Kierujący posiadali uprawnienia do kierowania pojazdami oraz stosowne dokumenty dopuszczające pojazdy do ruchu. Jednak wszyscy za jazdę pojazdem silnikowym po lesie nie będąc do tego uprawnionym i bez zgody właściciela lub posiadacza lasu zostali ukarani mandatami karnymi – informuje asp. Piotr Duziak z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.

Ponadto, jak zauważa asp. Duziak, tego typu wykroczenia mieszkańcy Bydgoszczy oraz powiatu bydgoskiego zgłaszają na Krajową Mapę Zagrożeń. Od początku tego roku wpłynęło na nią 20 zgłoszeń dotyczących jeżdżenia quadami po lasach.

 

Powiązane treści