Bydgoszcz
7C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H 7 • L 7
10C
Pon
7C
Wt
7C
Sr
10C
Czw
9C
Pt
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnalePrzemycił z Niemiec ponad 200 tabletek ekstazy. Zabezpieczyli je bydgoscy policjanci
ekstazy
23.05.2018 | 09:22

Przemycił z Niemiec ponad 200 tabletek ekstazy. Zabezpieczyli je bydgoscy policjanci

Na zdjęciu: Ujawniony "towar".

Fot. Policja.

Zarzuty przemytu transgranicznego ponad 200 tabletek ekstazy oraz posiadania ich znacznej ilości usłyszał 43-latek, który na terenie posesji swojego znajomego ukrył przywiezione z Niemiec narkotyki. Ujawnili je policjanci z bydgoskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej.

Działania kryminalnych zaczęły się od ustaleń na temat mężczyzny, który ma przechowywać u swojego znajomego w gminie Sicienko, przywiezione z terenu Niemiec, tabletki ekstazy. Funkcjonariusze pojechali pod wskazany adres, gdzie zastali podejrzewanego mężczyznę oraz właściciela posesji. W trakcie jej przeszukiwania, w jednym z pomieszczeń natrafili na torbę foliową z zawartością ponad 200 nielegalnych tabletek koloru różowego, niebieskiego i zielonego.

Mieszkaniec powiatu radzyńskiego przyznał, że należą one do niego. Przeprowadzone wstępne badanie potwierdziło, że są to tabletki ekstazy.

„Właściciel” zabronionych ustawą substancji został zatrzymany. Usłyszał zarzuty przemytu transgranicznego narkotyków oraz posiadania ich znacznej ilości. Może mu za to grozić kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Powiązane treści