Bydgoszcz
17C
Słonecznie
67% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 17 • L 17
19C
Wt
22C
Sr
25C
Czw
28C
Pt
25C
Sob
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPrzerwy w dostawie wody. Warto zrobić zapasy
woda przerwa
22.11.2016 | 14:04

Przerwy w dostawie wody. Warto zrobić zapasy

Należy się liczyć z co najmniej czterogodzinnymi przerwami w dostawie wody.

Na zdjęciu: Woda z kranu nie zawsze płynie...

Fot. Stanisław Gazda

Miejskie Wodociągi i Kanalizacja sp. z o.o. informują o środowych  i czwartkowych przerwach w dostawie wody.

Przerwy w dostawie wody spowodowane będą pracami na sieci wodociągowej. Pozbawieni wody będą mieszkańcy następujących ulic: Granicznej (środa) oraz Zakątek (czwartek). W obu przypadkach utrudnienia potrwają od godziny ósmej do południa.

Jeszcze w godzinach porannych na stronie internetowej MWiK widniała również informacja, iż w najbliższą środę, 23 listopada w godzinach 8:00-13:00 wody pozbawiony zostanie obszar „Park Przemysłowy – Łęgnowo-Zachem”. Gdy skontaktowaliśmy się z pionem technicznym BPPT, jego pracownik był kompletnie zaskoczony taką informacją. Sprawę wyjaśniliśmy więc u źródła, czyli w MWiK.

Pierwotna informacja o wyłączeniach w parku przemysłowym oraz na terenie oznaczonym jako „Łęgnowo – Zachem” wprowadzała w błąd i została wycofana. W rozmowie telefonicznej z pracownikiem MWiK dowiedzieliśmy się, iż wyłączenie dopływu wody 23 listopada na Łęgnowie dotyczyć będzie piętnastu firm, między innymi Spec-Serwis (ul. Franza Blumwego), Budo-Plast, Gaz-Drut (ul. J. Milcherta), WESMET, PPHU Test, Kolporter, Hanplast (ul. Wł. Paciorkiewicza), Genderka (ul. B. Raczkowskiego), Metalico oraz Metalko. – Wszystkie one w ubiegłym tygodniu zostały o tym pisemnie powiadomione – zapewnili nas przedstawiciele MWiK.

Część Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego zasilana z ujęcia na Glinkach nie zostanie pozbawiona wody. Zamknięcie dopływu wody dotyczyć będzie jedynie tych odbiorców wody, którzy zaopatrywani są w nią z ujęcia ze Starego Łęgnowa.

Powiązane treści