Bydgoszcz
14C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 5km/h E
H 14 • L 14
14C
Pon
15C
Wt
15C
Sr
17C
Czw
16C
Pt
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaInowrocławNa sygnalePrześladowca próbował zabić swoją ofiarę i jej męża
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
06.12.2015 | 12:09

Prześladowca próbował zabić swoją ofiarę i jej męża

Na zdjęciu: Najbliższe 2 miesiące spędzi on w więzieniu.

Fot. materiały prasowe KPP Inowrocław

W ubiegły piątek (4 grudnia) na terenie Kruszwicy doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji. Rozmowa trójki ludzi z pozoru wydawała się normalną czynnością do momentu, gdy jeden z nich wyjął z samochodu kuchenny tasak i ruszył w kierunku napotkanych towarzyszy. Na szczęście nikomu nic się nie stało. 

Atakowane małżeństwo schroniło się w swoim samochodzie. Słyszeli oni groźby ze strony napastnika, który mówił wprost, że ich pozabija. Jednak skończyło się tylko na wybiciu szyby tasakiem, po czym mężczyzna uciekł. Następnego dnia udało się go złapać dzięki działaniom policjantów z Inowrocławia i Barcina.

31-letni mieszkaniec gminy Barcin od kilku tygodniu prześladował swoją znajomą. Nękał ją nie tylko telefonami i sms-ami, ale również przyjeżdżał do miejsca jej pracy, by poinformować innych pracowników, że zrobi krzywdę kobiecie. Poszkodowana nie wiedziała, jaki był motyw postępowania kolegi. Bała się zachowania mężczyzny, więc powiadomiła inowrocławską policję o jego zachowaniu.

Prześladowca został aresztowany na okres 2 miesięcy, lecz wciąż grozi mu do 5 lat więzienia. Usłyszał on trzy zarzuty: stalkingu, uszkodzenia mienia i gróźb karalnych.

 

Powiązane treści