Bydgoszcz
19C
Burze
77% wilgotność
Wiatr: 5km/h N
H 19 • L 19
19C
Sob
25C
Nd
23C
Pon
26C
Wt
30C
Sr
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaPrzewozy Regionalne także z korektami. Będą nowe połączenia z Bydgoszczy
Przewozy Regionalne EN57
03.03.2016 | 17:42

Przewozy Regionalne także z korektami. Będą nowe połączenia z Bydgoszczy

Na zdjęciu: Z Przewozami Regionalnymi na trasie z Bydgoszczy do Piły będzie konkurowała już niebawem Arriva.

Fot. Leszek Grabowski

Kilkanaście zmian w rozkładzie jazdy planuje od 13 marca kujawsko-pomorski oddział Przewozów Regionalnych. Pasażerowie z Bydgoszczy zyskają między innymi dodatkowe połączenie z Piłą oraz Jabłonowem Pomorskim.

Zmiany nastąpią na wniosek pasażerów, w których głosy systematycznie się wsłuchujemy – zapewnia Anna Kubacka z Przewozów Regionalnych. Efektem tych głosów jest wydłużenie porannego kursu, docierającego dotąd do Wyrzyska Osieka, aż do Piły Głównej. Z Bydgoszczy pociąg ten wyruszy o 4:30, nad Gwdą zamelduje się po 79 minutach podróży. W przeciwnym kierunku skład z Piły wyruszy o 4:54, aby o 6:19 dotrzeć na stację Bydgoszcz Główna.

Miasto nad Brdą zyska także parę połączeń z Jabłonowem Pomorskim. Z Bydgoszczy pociąg wyjedzie o godzinie 9:50, aby o 11:38 pojawić się w Jabłonowie. Początek kursu powrotnego zaplanowano na 11:48, a przyjazd do stacji końcowej w stolicy regionu – na 13:34. Od 19 marca codziennie będzie ponadto kursował nowy pociąg łączący Laskowice Pomorskie (odjazd 20:20) z Bydgoszczą (przyjazd 21:04).

Pozostałe zmiany wiążą się z przesunięciami w rozkładach jazdy, nierzadko znacznymi. Obejmą one połączenia między Bydgoszczą a Toruniem, ale także pomiędzy Bydgoszczą a Gdynią czy wspomnianymi Laskowicami Pomorskimi.

Pełen wykaz zmian znajduje się [TUTAJ].

Powiązane treści