Bydgoszcz
18C
Słonecznie
72% wilgotność
Wiatr: 3km/h ENE
H 18 • L 18
26C
Wt
27C
Sr
30C
Czw
29C
Pt
25C
Sob
Metropolia BydgoskaBydgoszczTurystykaPrzygód nie zabrakło, ale udało się. Wyprawa Eastern Classic on Tour jest już w Kirgistanie [ZDJĘCIA]
eastern classic on tour - nadesłane (3)
28.08.2017 | 11:51

Przygód nie zabrakło, ale udało się. Wyprawa Eastern Classic on Tour jest już w Kirgistanie [ZDJĘCIA]

Wyprawa trwa już dwa tygodnie.

Na zdjęciu: Dwunastego dnia podróży członkowie wyprawy Eastern Classic on Tour dotarli do Kirgistanu.

Fot. Eastern Classic On Tour

Dwunastego dnia podróży członkowie wyprawy Eastern Classic on Tour dotarli do Kirgistanu. Po drodze nie zabrakło przygód.

Podróż wystartowała 12 sierpnia ze Starego Rynku. Do samego końca przygotowań trwały starania o doprowadzenie do gotowości jednego z UAZ-ów, a gdy już to się udało i wyprawa ruszyła, szybko okazało się, że samochody są przeładowane i potrzebny był czterogodzinny postój  w Stryszku. Następnego dnia przekroczona została granica z Ukrainą, a później – także nie bez przygód – granica z Rosją. – Otrzymaliśmy trzy dokumenty, z czego jeden całkowicie po rosyjsku i w tym języku mieliśmy go wypełnić. Na szczęście w pobliżu stał Ukrainiec, który pracował kiedyś w Polsce i pomógł nam. Pogranicznicy śmiali się, że inaczej byśmy stali i zastanawiali się, jak to wypełnić do końca naszych wiz – relacjonują uczestnicy wyprawy.

Po dwunastu dniach jazdy załoga dotarła do granicy Kazachstanu z Kirgistanem, czyli do celu podróży. – O ile Kazachstan robił na nas ogromne wrażenie, o tyle przekroczenie granicy z Kirgistanem było kosmosem. Czuliśmy się jakbyśmy wjeżdżali do kraju trzeciego świata. Rozpadające się budy tuż za granicą i wszechobecny chaos w środku nocy budziły niemałe zdziwienie  – tłumaczą podróżnicy.

Zaraz za granicą odbyła się pierwsza kontrola miejscowej milicji, a następnie rozpoczęły się poszukiwania campingu. Miejsce postoju wybrał UAZ, który z powodu awarii wymusił zatrzymanie się przy tarasie z widokiem na zaporę Kirov. Część ekipy musiała wybrać się z powrotem do Kazachstanu po części do auta.

W poniedziałek wyprawa skierowała się w stronę stolicy Kirgistanu, Biszkek. Przebieg podróży i szczegółowe relacje z każdego dnia można na bieżąco śledzić na fanpage’u Eastern Classic on Tour.

Powiązane treści