Bydgoszcz
19C
Słonecznie
88% wilgotność
Wiatr: 4km/h NW
H 19 • L 19
23C
Pt
21C
Sob
23C
Nd
25C
Pon
27C
Wt
Metropolia BydgoskaBlogiPrzytułek. Ul. Jezuicka 1
Ratusz - LG (6)
18.04.2016 | 22:04

Przytułek. Ul. Jezuicka 1

W tym właśnie miejscu, w ratuszu – są dobrze płatne miejsca pracy – a to zastępcy prezydenta, a to jego pełnomocnika, a to doradcy - pisze Konstanty Dombrowicz.

Na zdjęciu:

Fot. LG/archiwum

W tym właśnie miejscu, w ratuszu  – są dobrze płatne miejsca  pracy – a to zastępcy prezydenta, a to jego pełnomocnika, a to doradcy.  Nie dla każdego jednak. Nieodzowny warunek wygodnego wylądowania w partyjnym przytułku przy Jezuickiej – to po utracie rządowego stanowiska lub poselskich apanaży –  członkostwo  w PO lub SLD.

Pani Wasiak (PO) Maria – onegdaj specjalistka od  kolei , potem minister infrastruktury (była szefowa wiceministra (PO) Olszewskiego) została niedawno zastępcą prezydenta. Ot inni koledzy partyjni z PO nie pomogli – to pomógł Bruski. Wśród ambitnych zadań nowej pani wiceprezydent nadzór nad nieistniejącym wydziałem ( dane z Biuletynu Informacji Publicznej)  i nadzór nad miejskim energetykiem!

Doradcą do programu 500+  została niedawno była wicewojewoda Rusielewicz (PO)Elżbieta. Na ile pomogło euro-POsłowanie zięcia…? Rzeczywista potrzeba takiego suto opłacanego doradcy w Urzędzie Miasta  jest zupełnie iluzoryczna.

Jeszcze wcześniej powołany został pełnomocnik ds. metropolii – pan Krupa Łukasz. Były poseł Palikota, a później niezweryfikowany pozytywnie przez wyborców kandydat na posła z PO.  Pełnomocnik jest , a metropolia jakoś daleko…

Jest jeszcze doradca (?) Markowski Stefan chyba od  urbanistyki i architektury – chyba, bo jakoś nie ma w urzędowym BiP-ie ani opisanych jego obowiązków ani jego etatu.

Partyjne nominacje na zastępców prezydenta pana Kozłowicza (SLD) Mirosława i pani Mackiewicz (SLD)  Anny ( nadzoruje śmieci i Schronisko dla Zwierząt)  dowodzą tylko traktowania miasta przez prezydenta jak płatnika wynagrodzeń za polityczne, wyborcze wsparcie dla PO.

 Jakoś po macoszemu, bo tylko fuchą w Radzie Nadzorczej jednej ze spółek miejskich  poratowany został były minister spraw zagranicznych  i były marszałek sejmu- Sikorski (PO) Radek . Ale to chyba nie koniec – na pewno jakiś etat doradcy lub pełnomocnika się znajdzie. Na przykład pełnomocnik ds. kontaktów z parlamentem Urugwaju  albo funkcja doradcy ds. Bangladesz.

Ilu dokładnie jest  owych dodatkowo zatrudnionych z partyjnej potrzeby  pełnomocników, doradców trudno ustalić na oficjalnej stronie internetowej bydgoskiego Ratusza. A ile to kosztuje? A kto za to płaci ? Tylko odpowiedź na to ostatnie pytanie jest jasna. Płacą bydgoszczanie. Płacą swymi podatkami. Czy można z tym skończyć i jak? Odpowiedź w niedługim czasie.

Konstanty Dombrowicz

Prezydent Bydgoszczy w latach 2002-2010
Konstanty Dombrowicz

Panel dyskusyjny


Dyskusja dla wszystkich

Powiązane treści