-2C
-2C
-6C
-6C
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPunkt był blisko. Siatkarki Pałacu przegrały z Developresem Rzeszów
Liga Siatkówki Kobiet_Pałac Bydgoszcz-Chemik Police_ SF (1)
15.11.2018 | 06:00

Punkt był blisko. Siatkarki Pałacu przegrały z Developresem Rzeszów

To trzecia przegrana bydgoskiej drużyny w Lidze Siatkówki Kobiet.

Na zdjęciu: Siatkarki Pałacu przegrały trzeci mecz w tym sezonie LSK.

Żal straconej szansy – chyba tak można podsumować starcie siatkarek Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz w Rzeszowie. Podopieczne Piotra Mateli miały realną szansę na zdobycie punktu, a tak z dalekiego Podkarpacia wracają bez żadnej zdobyczy punktowej.

Bank Pocztowy Pałac do meczu na Podkarpaciu przystąpił mocno osłabiony, bo nie dość że cały czas nie może grać kontuzjowana atakująca Tamara Gałucha, to jeszcze na kilka godzin przed pojedynkiem drużynę musiała opuścić słoweńska libero Maja Pahor (podobno z ważnych powodów osobistych).

Bydgoszczanki postawiły się brązowym medalistkom poprzedniego sezonu LSK. W pierwszej partii przegrywały 6:10, ale potrafiły odrobić straty i doprowadzić do remisu (18:18). W końcówce, ważny atak skończyła także Monika Fedusio i to Pałac cieszył się z wygranej w pierwszym secie 25:21. Najbardziej żałować bydgoskie siatkarki mogą trzeciego seta, w którym toczyły z rywalkami niezwykle zaciętą walkę. Niestety, w końcówce rzeszowianki zablokowały atak Fedusio, a potem kontrę skończyła Jelena Blagojević.

Drugi i czwarty set to zdecydowana dominacja miejscowych. W ich drużynie znakomicie zagrały Katarzyna Zaroślińska-Król (19 pkt.) i przyjmujące Blagojević i Rousseuax (po 16 pkt.). W zespole z Bydgoszczy najskuteczniejsza była Ewelina Krzywicka, ale na uwagę zasługuje bardzo dobra gra libero Moniki Jagły (komisarz meczu wyróżnił ją jako najlepszą zawodniczkę w przegranym zespole).

W niedzielę (18.11.), Bank Pocztowy Pałac w meczu czwartej kolejki podejmie Enea PTPS Piła (17:00, HSW Łuczniczka przy ul. Toruńskiej 59).

LIGA SIATKÓWKI KOBIET – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2018/2019 – 3. KOLEJKA – 14.11.2018 R.
DEVELOPRES SKYRES RZESZÓW – BANK POCZTOWY PAŁAC BYDGOSZCZ 3:1 (21:25, 25:17, 25:23, )

DEVELOPRES SKYRES: Barakova 5, Blajgojević 16, Hawryła 7, Zaroślińska-Król 19, Rousseaux 16, Witkowska 1 oraz Sawicka (libero), Rabka, Żabińska 6, Hatala, Mlejnkova.

BANK POCZTOWY PAŁAC: Mazurek 2, Fedusio 11, Ziółkowska 4, Polak-Balmas 11, Krzywicka 17, Misiuna 12 oraz Jagła (libero) 1, Andersohn, Kuligowska 3.

Sędziowali: Mariusz Fiutek, Janusz Cyran.
Komisarz LSK: Marek Kwieciński.
Widzów: 1828.
MVP meczu: Katarzyna Zaroślińska-Król (Developres SkyRes Rzeszów).

LIGA SIATKÓWKI KOBIET – WYNIKI 3. KOLEJKI
ŁKS Commercecon Łódź – DPD Legionovia Legionowo 3:0 (27:25, 25:15, 25:20)
E.Leclerc Radomka Radom – Chemik Police 0:3 (19:25, 16:25, 16:25)
Energa MKS Kalisz – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:2 (24:26, 26:24, 25:22, 23:25, 15:10)
Enea PTPS Piła – Volley Wrocław 3:2 (25:17, 11:25, 18:25, 25:21, 15:8)
BKS Profi Credit Bielsko-Biała – Grot Budowlani Łódź przełożony na 5 grudnia 2018 r. (środa)