Bydgoszcz
7C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 7 • L 7
21C
Sob
24C
Nd
23C
Pon
19C
Wt
15C
Sr
PILNE: Utrudnienia w ruchu przy CH Rondo. W związku z pracami drogowymi wyłączony jest jeden pas ruchu
Metropolia BydgoskaFOTORELACJERadio Maryja na urodzinach w Bydgoszczy [ZDJĘCIA]
07.12.2015 | 23:08

Radio Maryja na urodzinach w Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

Przed 24. laty słyszane jedynie w Bydgoszczy i Toruniu - dziś Radio Maryja dociera do najodleglejszych zakątków całego świata.

Zdjęcia: Stanisław Gazda

Mszą świętą odprawioną w bydgoskiej Bazylice św. Wincentego a Paulo, z udziałem m.in. założyciela rozgłośni, o. Tadeusza Rydzyka, swoje 24. urodziny świętowało Radio Maryja.

-Przed dwudziestoma czterema laty z Bydgoszczy popłynęły w eter pierwsze słowa, pierwszy przekaz Radia Maryja. I ten przekaz trwa do dzisiejszego dnia, a Radio Maryja oraz Telewizja „Trwam” systematycznie rozwijają się, umacniają. I ze swoim przekazem, który jest niczym innym, jak przekazem ewangelicznym, docierają do coraz to dalszych zakątków całego świata. I dzisiaj nie pozostaje nam nic innego, jak samemu Bogu wyrazić naszą wdzięczność, że natchnął ludzi którzy kierowani niepokojem serca, a przede wszystkim troską, podjęli się tego trudu i uruchomili radio, które dzisiaj służy temu przekazowi – powiedział główny celebrans Biskup Bydgoski Jan Tyrawa do uczestniczących w uroczystej eucharystii licznej rzeszy słuchaczy, wśród nich przedstawicieli władz rządowych, parlamentarzystów oraz samorządowców.

Powiązane treści