Bydgoszcz
-6C
Lekkie opady śniegu
79% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H -6 • L -6
-14C
Nd
-12C
Pon
-7C
Wt
-2C
Sr
4C
Czw
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaFOTORELACJERadio Maryja na urodzinach w Bydgoszczy [ZDJĘCIA]
07.12.2015 | 23:08

Radio Maryja na urodzinach w Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

Przed 24. laty słyszane jedynie w Bydgoszczy i Toruniu - dziś Radio Maryja dociera do najodleglejszych zakątków całego świata.

Zdjęcia: Stanisław Gazda

Mszą świętą odprawioną w bydgoskiej Bazylice św. Wincentego a Paulo, z udziałem m.in. założyciela rozgłośni, o. Tadeusza Rydzyka, swoje 24. urodziny świętowało Radio Maryja.

-Przed dwudziestoma czterema laty z Bydgoszczy popłynęły w eter pierwsze słowa, pierwszy przekaz Radia Maryja. I ten przekaz trwa do dzisiejszego dnia, a Radio Maryja oraz Telewizja „Trwam” systematycznie rozwijają się, umacniają. I ze swoim przekazem, który jest niczym innym, jak przekazem ewangelicznym, docierają do coraz to dalszych zakątków całego świata. I dzisiaj nie pozostaje nam nic innego, jak samemu Bogu wyrazić naszą wdzięczność, że natchnął ludzi którzy kierowani niepokojem serca, a przede wszystkim troską, podjęli się tego trudu i uruchomili radio, które dzisiaj służy temu przekazowi – powiedział główny celebrans Biskup Bydgoski Jan Tyrawa do uczestniczących w uroczystej eucharystii licznej rzeszy słuchaczy, wśród nich przedstawicieli władz rządowych, parlamentarzystów oraz samorządowców.

Powiązane treści