Bydgoszcz
17C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 17 • L 17
18C
Pt
19C
Sob
25C
Nd
26C
Pon
26C
Wt
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIRadio PiK ma nową prezes. Jolanta Kuligowska-Roszak zastąpiła Cezarego Wojtczaka
Jolanta Kuligowska-Roszak
16.04.2016 | 16:53

Radio PiK ma nową prezes. Jolanta Kuligowska-Roszak zastąpiła Cezarego Wojtczaka

Na zdjęciu: Nowa prezes Radia PiK Jolanta Kuligowska-Roszak.

Fot. www.radiopik.pl

Cezary Wojtczak nie jest już prezesem Polskiego Radia Pomorza i Kujaw. Jego następczynią została Jolanta Kuligowska-Roszak, dotąd pełniąca funkcję przewodniczącej rady nadzorczej.

Nominacja dla Kuligowskiej-Roszak jest efektem odwołania w miniony czwartek dotychczasowego szefa stacji Cezarego Wojtczaka. Zasiadał on w fotelu prezesa od lata ubiegłego roku, gdy wygrał konkurs na to stanowisko.

Jolanta Kuligowska-Roszak od wielu lat związana jest z Radiem PiK. Pracę w mediach rozpoczęła jeszcze w latach siedemdziesiątych. W okresie stanu wojennego została zwolniona z pracy, do radia wróciła w 1989 roku. W przeszłości była już członkiem zarządu rozgłośni, a ostatnio – szefowała jej radzie nadzorczej.

Miejsce w radzie po nowej prezes zajmie Andrzej Walkowiak, były dziennikarz Radia PiK, obecnie radny wojewódzki i członek partii Polska Razem. W tym gremium zasiądzie on obok Jarosława Wenderlicha, bydgoskiego radnego oraz Wojciecha Jaranowskiego.

Powiązane treści