Bydgoszcz
15C
Słonecznie
77% wilgotność
Wiatr: 2km/h NW
H 15 • L 15
13C
Czw
13C
Pt
14C
Sob
14C
Nd
8C
Pon
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIRadio PiK ma nową prezes. Jolanta Kuligowska-Roszak zastąpiła Cezarego Wojtczaka
Jolanta Kuligowska-Roszak
16.04.2016 | 16:53

Radio PiK ma nową prezes. Jolanta Kuligowska-Roszak zastąpiła Cezarego Wojtczaka

Informację o nominacji dla byłej już szefowej rady nadzorczej rozgłośni opublikowano w piątkowe popołudnie na stronie radia.

Na zdjęciu: Nowa prezes Radia PiK Jolanta Kuligowska-Roszak.

Fot. www.radiopik.pl

Cezary Wojtczak nie jest już prezesem Polskiego Radia Pomorza i Kujaw. Jego następczynią została Jolanta Kuligowska-Roszak, dotąd pełniąca funkcję przewodniczącej rady nadzorczej.

Nominacja dla Kuligowskiej-Roszak jest efektem odwołania w miniony czwartek dotychczasowego szefa stacji Cezarego Wojtczaka. Zasiadał on w fotelu prezesa od lata ubiegłego roku, gdy wygrał konkurs na to stanowisko.

Jolanta Kuligowska-Roszak od wielu lat związana jest z Radiem PiK. Pracę w mediach rozpoczęła jeszcze w latach siedemdziesiątych. W okresie stanu wojennego została zwolniona z pracy, do radia wróciła w 1989 roku. W przeszłości była już członkiem zarządu rozgłośni, a ostatnio – szefowała jej radzie nadzorczej.

Miejsce w radzie po nowej prezes zajmie Andrzej Walkowiak, były dziennikarz Radia PiK, obecnie radny wojewódzki i członek partii Polska Razem. W tym gremium zasiądzie on obok Jarosława Wenderlicha, bydgoskiego radnego oraz Wojciecha Jaranowskiego.

Powiązane treści