Bydgoszcz
7C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h NE
H 7 • L 7
8C
Sr
11C
Czw
11C
Pt
8C
Sob
8C
Nd
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaRadna Grażyna Kufel nie żyje. Miała 63 lata
grazyna_kufel_ST
16.05.2017 | 10:38

Radna Grażyna Kufel nie żyje. Miała 63 lata

O śmierci radnej Platformy Obywatelskiej poinformował oficjalny serwis urzędu miasta.

Na zdjęciu: Grażyna Kufel zmarła we wtorek w wieku 63 lat.

Fot. Sebastian Torzewski

We wtorek, 16 maja nad ranem zmarła Grażyna Kufel, radna klubu Platformy Obywatelskiej, aktywistka i wieloletnia mieszkanka Błonia. Miała 63 lata.

Grażyna Kufel była rodowitą bydgoszczanką, przez ponad pół wieku związaną z osiedlem Błonie, w którego życie była bardzo zaangażowana. Oprócz funkcji radnej, którą pełniła od 2010 roku (zasiadała w radzie drugą kadencję), była również przewodniczącą rady osiedla, pracowała także na rzecz spółdzielców, będąc przewodniczącą Spółdzielczej Rady Osiedla Błonie.

Była społeczniczką i aktywistką osiedlową, która organizowała między innymi urodziny osiedla Błonie, imprezy o charakterze sportowym i kulturalnym, założyła ponadto Stowarzyszenie Przyjaciół Osiedla Błonie. Aktywnie lobbowała na rzecz powstania basenu „Czwórka” przy ulicy Stawowej, świetlicy środowiskowej przy ulicy Broniewskiego, a także placu zabaw oraz skateparku w rejonie parku przy ulicy Schulza.

W obecnej kadencji rady miasta radna Kufel zasiadała w Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony środowiska, Komisji Samorządności i Statutowo-Organizacyjnej, Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki oraz Komisji Rodziny i Polityki Społecznej.

W 2010 roku Grażyna Kufel otrzymała Medal Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

3 kwietnia skończyła 63 lata.

Powiązane treści