Bydgoszcz
14C
Słonecznie
76% wilgotność
Wiatr: 5km/h ENE
H 14 • L 14
13C
Pt
13C
Sob
11C
Nd
13C
Pon
12C
Wt
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportRadni rozmawiali o Zawiszy. „Prezes Czarnecki ma bydgoszczan za debili”
Rafał Bruski - LG (6)
16.06.2016 | 10:42

Radni rozmawiali o Zawiszy. „Prezes Czarnecki ma bydgoszczan za debili”

Organizację manifestacji zapowiedzieli już kibice Zawiszy.

Na zdjęciu: Rafał Bruski

Fot. Leszek Grabowski/archiwum

Podczas środowej sesji rady miasta ponownie poruszono kwestię przyszłości bydgoskiego Zawiszy. Organizację manifestacji zapowiedzieli za to kibice Niebiesko-Czarnych.

Środowa sesja poświęcona była wnioskowi o odwołanie przewodniczącego rady miasta Zbigniewa Sobocińskiego, ale na sam koniec poruszono także temat Zawiszy. Jak przypominał prezydent Rafał Bruski, pięć lat temu sprzedaż klubu poparli wszyscy radni. – Wtedy wydawało się to najlepsza decyzja i podjęliśmy ją wspólnie – tłumaczył Bruski. – Szczerze mówiąc, później dziwiłem się panu Osuchowi, że tak długo wytrzymał. Dzisiaj ziemia dla piłki nożnej na Zawiszy jest już spalona i powrót seniorskiej piłki na Gdańską uważam za trudny i ryzykowny – mówił Bruski.

Podczas środowego spotkania z prezydentem Artur Czarnecki wyraził zgodę, aby młodych piłkarzy zarejestrowanych w spółce przenieść do nowego podmiotu, jakim będzie MUKS CWZS Zawisza Bydgoszcz. Tematu piłki seniorskiej nie poruszono podczas rozmowy.

ZOBACZ TAKŻE: Dramatyczna sytuacja w Zawiszy Bydgoszcz – dzień po dniu

Do ostatnich działań nowego prezesa Zawiszy odniósł się wiceprzewodniczący rady miasta Jan Szopiński. – My wiemy, czemu Zawisza nie otrzymał licencji. Mam wrażenie, że pan Czarnecki traktuje Bydgoszcz jak trzeci świat, a bydgoszczan jak debili. Apeluję, żeby pan prezydent uświadomił pana prezesa, że bydgoszczanie potrafią czytać, interpretować i nie pozwolą sobie wciskać ciemnoty – mówił Szopiński, odnosząc się do komunikatu ws. licencji, który klub wydał kilkanaście godzin wcześniej.

W piątek spółka ma podać wartość medialną, jaką osiągnęła w latach, gdy klubem zarządzał Radosław Osuch. Jak zdradził Bruski, kwota ta ma wynosić więcej niż 100 milionów złotych.We wtorek za to ma odbyć się manifestacja kibiców. „Nasz klub został zniszczony przez pseudo- prezydenta, który oddając go swojemu kolesiowi doprowadził do tego, iż Zawisza znika z mapy piłkarskiej Polski” – czytamy na stronie zawiszafans.net. Uczestnicy planują zbiórkę o 16:10 na placu Wolności. Dwadzieścia minut później wyruszą na trasę pochodu i ulicami Gdańską oraz Mostową przejdą pod ratusz.

Powiązane treści