Bydgoszcz
15C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 15 • L 15
18C
Wt
18C
Sr
26C
Czw
21C
Pt
21C
Sob
Dziś ukazało się najnowsze, czerwcowe wydanie papierowe METROPOLIABYDGOSKA.PL. Zapraszamy do lektury!
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaRadni ufundowali kolejne stypendia. Ponad podziałami
Ireneusz Nitkiewicz, Paweł Bokiej, Szymon Róg, Tomasz Puławski - ST
01.09.2016 | 16:51

Radni ufundowali kolejne stypendia. Ponad podziałami

Na zdjęciu: Ireneusz Nitkiewicz, Paweł Bokiej, Szymon Róg, Tomasz Puławski.

Fot. Sebastian Torzewski

W dniu rozpoczęcia roku szkolnego bydgoscy radni poinformowali o przyznaniu stypendiów bydgoskim uczniom. Do inicjatywy Ireneusza Nitkiewicza i Tomasza Puławskiego włączyli się przedstawiciele PiS-u – Szymon Róg i Paweł Bokiej.

Program „Stypendium radnego” funkcjonuje od roku i został powołany przez radnych klubu SLD-Lewica Razem – Ireneusza Nitkiewicza i Tomasza Puławskiego. Każdy z nich pomagał jednemu uczniowi na semestr, który co miesiąc otrzymywał stypendium w wysokości 200 zł. Uczniowie byli typowani we współpracy ze szkołami i musieli wyróżniać się średnią minimum 4,0 oraz aktywnościami pozalekcyjnymi. Nie bez znaczenia była też sytuacja finansowa rodziny. Pieniądze były następnie przeznaczane m.in. na rozwijanie pasji czy na zbliżające się studia.

W nowym roku szkolnym do Nitkiewicza i Puławskiego dołączyli dwaj politycy Prawa i Sprawiedliwości. – Wielokrotnie stajemy po różnych stronach barykady, ale w tym projekcie bierzemy udział razem. Dostajemy wiele sygnałów, że uzdolniona młodzież nie może rozwijać swoich pasji z powodów finansowych, dlatego razem z Pawłem Bokiejem dołączyliśmy do projektu „Stypendium radnego” – tłumaczył podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Szymon Róg.

W rozpoczętym dziś semestrze wyróżnionych zostanie pięcioro uczniów, bowiem dwa stypendia zdecydował się przyznać Ireneusz Nitkiewicz. Jedno trafi do SP 56, a drugie do Tomasza Orwata, żużlowca Polonii, który uczęszcza do Technikum Samochodowego. Radni cały czas namawiają także pozostałych kolegów z ratusza, aby włączyli się do projektu. – My nasze pierwsze stypendia przyznaliśmy z opóźnieniem, w listopadzie, więc jeśli teraz ktoś jeszcze chciałby dołączyć, to nie ma żadnego problemu – zapewniał Puławski. Zdaniem Bokieja, właśnie tego typu aktywność jest zadaniem każdego radnego. – Nasza rada jest zbyt rozpolitykowana. Niektórzy uważają się za zawodowych polityków, zapominając, że radny to przede wszystkim społecznik – mówił.

Powiązane treści