Bydgoszcz
18C
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h ENE
H 18 • L 18
17C
Sob
18C
Nd
21C
Pon
23C
Wt
26C
Sr
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesRadni wydali opinię w sprawie kasyn. Lokalizacje zaakceptowane
Sesja Rady Miasta - LG (4)
24.02.2016 | 23:43

Radni wydali opinię w sprawie kasyn. Lokalizacje zaakceptowane

Na zdjęciu: W głosowaniu w sprawie lokalizacji kasyn wzięło udział 18 radnych.

Fot. Leszek Grabowski

Firmy chcące otworzyć w Bydgoszczy kasyna uczyniły kolejny krok w kierunku uzyskania koncesji. W środę radni pozytywnie rozpatrzyli proponowane lokalizacje.

– A teraz przechodzimy do ustanowienia w Bydgoszczy Las Vegas północnej Polski i Europy – tak rozpoczął rozmowę na temat wydania opinii w sprawie lokalizacji kasyn wiceprzewodniczący rady miasta Jan Szopiński. Temat nie wzbudził większych kontrowersji i głosami 15 na 18 obecnych na sali radnych wydano pozytywne opinie dla każdej z potencjalnych lokalizacji, czyli dla obiektów przy ul. Gdańskiej 15 (budynek dawnego „Jedynaka”), Dworcowej 94 (Hotel Brda), Długiej 37 (Hotel Ratuszowy) oraz al. Mickiewicza 1. Zainteresowanych prowadzeniem kasyna jest siedem podmiotów – AION Investments, Primary Capital, ZPR SA, Finkorp, Bookmacher, Bingo Centrum i Forgame

Opinia rady miasta jest zaledwie jednym z wymogów, które trzeba spełnić, aby uzyskać koncesję od ministerstwa finansów. Zgodnie z ustawą o grach hazardowych w Bydgoszczy mogą funkcjonować maksymalnie dwa kasyna. Koncesja jednego z nich, mieszczącego się przy ul. Gdańskiej, mija w tym roku. Zezwolenie dla lokalu w Hotelu City straci ważność za dwa lata.

Powiązane treści