Bydgoszcz
23C
Niebo częściowo zachmurzone
73% wilgotność
Wiatr: 6km/h NNW
H 23 • L 23
20C
Sob
22C
Nd
19C
Pon
20C
Wt
20C
Sr
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportRadni zaakceptowali finansowanie Polonii
Polonia Bydgoszcz
29.10.2015 | 14:13

Radni zaakceptowali finansowanie Polonii

Na zdjęciu: Polonia dostanie w najbliższych latach 8,5 miliona złotych od miasta.

Fot. wolna licencja

Podczas środowej sesji rady miasta zaakceptowano przekazanie Władysławowi Gollobowi środków na funkcjonowanie bydgoskiej Polonii. Ratusz ma jednak pewne wymagania.

W najbliższych latach miasto przekaże na funkcjonowanie klubu 8,5 mln złotych. 500 tysięcy trafiły do Władysława Golloba jeszcze w tym roku, a reszta pieniędzy w latach 2016-2019. Ratusz postawił jednak warunki – finansowanie zostanie wstrzymane, jeśli nowy właściciel wycofa klub z rozgrywek ligowych lub nie będzie spłacał zaległości.

Wiadomo już także, że do Polonii przynajmniej w tym roku nie wróci młodszych z synów Władysława Golloba, Tomasz. Najlepszy polski żużlowiec w historii zdecydował się przedłużyć kontrakt z GKM Grudziądz. Warto dodać, że w zespole spadkowicza z ekstraligi wystartuje łącznie aż czterech byłych zawodników Polonii. Oprócz mistrza świata z 2010 roku, który niedawno przeszedł operację kręgosłupa, będą to także Krzysztof Buczkowski, Rafał Okoniewski i Artem Łaguta.

Nadal nie jest znany komplet ligowych rywali bydgoszczan Zespół ROW-u Rybnik otrzymał bowiem zaproszenie do startu w PGE Ekstralidze, a decyzja w tej sprawie ma zostać podjęta w piątek.

Powiązane treści