Bydgoszcz
15C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 15 • L 15
15C
Sr
13C
Czw
14C
Pt
15C
Sob
14C
Nd
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaRadny PiS: „Bezsensowny happening i rowerowi terroryści” [SONDA]
Prawo_i_Sprawiedliwość_PiS_Paweł_Bokiej_Jarosław_Wenderlich_Szymon_Róg_Rafał_Piasecki_ST
24.09.2017 | 14:54

Radny PiS: „Bezsensowny happening i rowerowi terroryści” [SONDA]

W piątek odbył się Dzień Bez Samochodu.

Na zdjęciu: Paweł Bokiej skomentował Dzień Bez Samochodu.

Fot. archiwum

Piątkowy happening na ul. Focha związany z Dniem Bez Samochodu wzbudził ożywioną dyskusję. Głos zabrał m.in. radny Prawa i Sprawiedliwości Paweł Bokiej. 

W piątek na ul. Focha powstało tymczasowe przejście dla pieszych. Była to inicjatywa stowarzyszenia Społeczny Rzecznik Pieszych, a spotkała się ona z różnymi opiniami. Jedni chwali pomysł za ułatwienie podróży np. do Opery, inni krytykowali za spowolnienie ruchu. Głos na temat Dnia Bez Samochodu zabrał także radny Prawa i Sprawiedliwości Paweł Bokiej.

– „Możecie we mnie ciskać gromy, ale ten cały dzień bez samochodu jest dla mnie bezsensownym happeningiem :) Po to mam samochód, żeby go używać – napisał na facebooku Bokiej. jego zdaniem przy okazjonalnej jeździe posiadanie samochodu jest nieuzasadnione ekonomicznie. W jego przypadku, z rodziną i dziećmi, auto to najtańszy i najwygodniejszy środek transportu.

Czy zgadasz się z radnym Bokiejem?

– Nie przekonują mnie również wszyscy rowerowi terroryści, mimo że sam bardzo lubię ten środek lokomocji. Natomiast lobbing za tym, by podporządkować im miasto, jest po prostu głupi. Wydajemy miliony na ścieżki, likwidując przy tym np. miejsca parkingowe, żeby zadowolić grupkę entuzjastów dwóch kółek – kontynuował Bokiej. Dodał też, że „kiedyś tych wszystkich udogodnień nie było, a człowiek wszędzie bezpiecznie dojechał. Wystarczyłoby nie karać za jazdę po chodniku i po problemie, który sami sobie stwarzamy”.

Powiązane treści