Bydgoszcz
-1C
Słonecznie
86% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H -1 • L -1
8C
Pon
8C
Wt
6C
Sr
1C
Czw
1C
Pt
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaRafał Bruski: Zwycięstwo w I turze motywuje
Konfrencja Bruskiego powyborcza_SG (7)
22.10.2018 | 23:32

Rafał Bruski: Zwycięstwo w I turze motywuje

Na zdjęciu: Rafał Bruski będzie jeszcze przez pięć lat prezydentem Bydgoszczy.

Fot. Stanisław Gazda

Prezydent Rafał Bruski spotkał się w poniedziałek z dziennikarzami. Jego wyborcze zwycięstwo nie było może jeszcze wtedy oficjalne, ale jak najbardziej pewne.

Ponad 54% to najlepszy wynik Bruskiego w historii jego startów w wyborach, jeśli spojrzymy na pierwszą turę. Sam prezydent musiał być nieco zaskoczony aż tak dużym poparciem, gdyż prognozy raczej zakładały konieczność organizacji ponownego głosowania za dwa tygodnie. – Zwycięstwo w I turze na pewno motywuje.  Przywróciło mi wiarę w demokrację i w to, że w polityce mówiąc tylko prawdę, także można zwyciężać – stwierdził na poniedziałkowej konferencji prasowej Bruski.

Prezydent wraz ze swoim szefem sztabu Michałem Sztyblem oraz rzecznik prasową na czas kampanii Moniką Matowską spotkał się z dziennikarzami, choć ostatnie godziny były dla niego niezwykle aktywne. Jak sam wyliczył, od niedzieli spał jedną, może dwie godziny. Do 4 w nocy trwał bowiem wieczór wyborczy Koalicji Obywatelskiej, w czasie którego zbierano głosy z obwodowych komisji wyborczych. Gdy spotkanie w Przystani Bydgoszcz kończyło się, znane były wyniki z ponad 20% komisji. Już wtedy wynik Bruskiego ustabilizował się na poziomie 53-54% i tak pozostało do końca.

Bruski przyznaje, że zakończona już kampania nie była łatwa. – Było wiele obietnic i populizmu. Nasze zwycięstwo to zasługa wielu osób, między innymi siedzących ze mną Moniki Matowskiej i Michała Sztybla. Naszymi zasadami były praca, pokora i wiarygodność. Jak widać, dało to efekty.

Zapis konferencji prasowej:


Powiązane treści