Bydgoszcz
19C
Opady
82% wilgotność
Wiatr: 4km/h ENE
H 19 • L 19
19C
Sr
20C
Czw
22C
Pt
22C
Sob
24C
Nd
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIRajd Rowerowy dla Kingi Szwedy
Jechali dla Kingi
15.05.2017 | 15:52

Rajd Rowerowy dla Kingi Szwedy

Na zdjęciu: Rajd rowerowy dla Kingi Szwedy.

Fot. Policja

W sobotę i niedzielę odbył się charytatywny Rajd Rowerowy, którego głównym organizowanym był Bank Spółdzielczy w Koronowie.  Współorganizatorem tego przedsięwzięcia była Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy. Tym razem chodziło o pomoc policjantce z Tucholi, która zmaga się z rakiem.

W miniony weekend (13-14.05.2017) ruszył dwudniowy rajd rowerowy, w którym wzięło udział łącznie około 200 miłośników „dwóch kółek”, w różnym przedziale wiekowym.  Podczas pokonywania tras uczestnicy mieli okazję podziwiać piękne tereny Kaszub, Borów Tucholskich, Tucholskiego Parku Krajobrazowego.

Nad bezpieczeństwem imprezy czuwali bydgoscy policjanci. Funkcjonariusze nie tylko zabezpieczali rajd, ale również wspólnie z uczestnikami dojechali na rowerach do mety w Romanowie nad Zalewem Koronowskim.

Wszystko na rzecz policjantki z Tucholi – Kingi Szwedy, która zmaga się z rakiem. Przez 10 lat pracując w Policji pomagała innym, teraz koleżanki i koledzy policjanci chcą pomóc jej w powrocie do zdrowia, zbierając środki na leczenie w klinice w Niemczech.

Rowerzyści mieli okazję pokonać trzy trasy. Najdłuższa, bo dwudniowa, miała 125 kilometrów. Pozostałe dwie trasy liczyły ponad 30 kilometrów.

Dla uczestników tej przejażdżki, oprócz dobrej zabawy i miłej atmosfery, organizator zapewnił posiłki, przekąski i napoje. Na zakończenie zawodnicy mogli wziąć udział w konkursach z nagrodami oraz w wielu innych atrakcjach.

Oczywiście nie zabrakło na mecie miłego spotkania z Kingą. Tam, też Prezes Banku Spółdzielczego w Koronowie  Alicja Huczyńska wraz z członkami zarządu przekazała czek o wartości 9,712 złotych. Dziś suma ta może przekraczać dziesięć tysięcy złotych, ponieważ cały czas spływają pieniądze na konto Kingi.

Powiązane treści