Bydgoszcz
19C
Burze
77% wilgotność
Wiatr: 5km/h N
H 19 • L 19
19C
Sob
25C
Nd
23C
Pon
26C
Wt
30C
Sr
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCI[RANKING] Najbardziej wpływowi mieszkańcy metropolii [11-20]
Konstanty Dombrowicz
20.10.2015 | 21:58

[RANKING] Najbardziej wpływowi mieszkańcy metropolii [11-20]

Na zdjęciu: Konstanty Dombrowicz rządził Bydgoszczą przez 8 lat

Fot. archiwum prywatne

Konstanty Dombrowicz, chociaż bezpośrednio nie ma wpływu na rozwój miasta już od 5 lat, znalazł się na wysokim miejscu naszego zestawienia. Co ciekawe, głosy na byłego prezydenta oddawali również politycy Platformy Obywatelskiej, Sojuszu Lewicy Demokratycznej, a nawet Twojego Ruchu. Ich zdaniem 8 lat zarządzania miastem nie pozostało bez wpływu na jego dzisiejszy kształt, w tym również w aspekcie metropolitalnym. Drugą ciekawą postacią na liście jest Michał Zaleski. W tym przypadku taki wybór uzasadniano dość przewrotnie: tak silne dążenie do związania Bydgoszczy i Torunia doprowadziło do sytuacji, w której w mieście nad Brdą zaczęły zyskiwać ruchy społeczne głoszące zgoła odmienne stanowisko, m.in. stowarzyszenie Metropolia Bydgoska z Piotrem Cyprysem na czele.

11. Tomasz Wojciekiewicz – prezes Express Media, wydawcy dwóch dzienników regionalnych.
12. Janusz Zemke – eurodeputowany z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
13. Zbigniew Pawłowicz – były dyrektor fordońskiego Centrum Onkologii, obecnie radny Sejmiku Województwa.
14. Radosław Sikorski – poseł, były Marszałek Sejmu i Minister Spraw Zagranicznych.
15. Michał Zaleski – wieloletni prezydent Torunia, który od lat lobbuje na rzecz utworzenia metropolii opartej na duopolu.
16. Mirosław Kozłowicz – wiceprezydent Bydgoszczy, wcześniej dyrektor Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.
17. Piotr Cyprys – prezes stowarzyszenia Metropolia Bydgoska, które od 5 lat działa na rzecz utworzenia metropolii bydgoskiej.
18. Konstanty Dombrowicz – były prezydent Bydgoszczy, a obecnie prezes stowarzyszenia My Bydgoszczanie.
19. Łukasz Schreiber – niespełna 28-letni radny będący zarazem przewodniczącym Zarządu Miejskiego Prawa i Sprawiedliwości.
20. Aleksandra, Adam i Michał Sowa – rodzina, do której należy nie tylko największa w kraju sieć cukierni, lecz również wiele okazałych budynków w samym centrum miasta, m.in. przy ulicy Mostowej.

Powiązane treści