Bydgoszcz
0C
Niebo częściowo zachmurzone
92% wilgotność
Wiatr: 6km/h NW
H 0 • L 0
-2C
Sob
-4C
Nd
-2C
Pon
-5C
Wt
-3C
Sr
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaRanking „Perspektyw”: Technikum Elektroniczne w ZSE dziesiąte w Polsce
Zespół_Szkół_Elektronicznych_red.
13.01.2019 | 19:22

Ranking „Perspektyw”: Technikum Elektroniczne w ZSE dziesiąte w Polsce

Na zdjęciu: Zespół Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy.

Fot. Archiwum.

W tegorocznym rankingu wzięto pod uwagę dane 2126 liceów ogólnokształcących i 1731 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w maju 2018 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki, zdawanych obowiązkowo, były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

Kryteria rankingu szkół średnich „Perspektyw” Zasady Rankingu ustaliła Kapituła złożona z przedstawicieli uczelni, dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) i przewodniczących komitetów głównych olimpiad. Pracom Kapituły przewodniczył prof. dr hab. Jan Łaszczyk, b. rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie i przewodniczący Komisji ds. Kształcenia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

Kryteria Rankingu Liceów 2019 to: sukcesy w olimpiadach (30%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (25%) oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%). Po raz kolejny w tej kategorii uwzględnione zostały osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych. Kryteria Rankingu Techników 2019 to: sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%).

W Ogólnopolskim Rankingu Techników 2019 Technikum Elektroniczne w ZSE im. Wojska Polskiego w Bydgoszczy uplasowało się na dziesiątym miejscu i było jedyną szkołą z regionu, która zaistniała w rankingu „Perspektyw”.

W podrankingu kujawsko-pomorskim bydgoskie technikum wyprzedzone zostało przez Liceum Akademickie UMK w Toruniu.

Powiązane treści