Bydgoszcz
10C
Niebo częściowo zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 7km/h WSW
H 10 • L 10
10C
Pt
16C
Sob
19C
Nd
24C
Pon
18C
Wt
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaRatusz zmienia samochody. Jakich aut poszukuje?
ratusz_wikipedia
14.10.2015 | 23:01

Ratusz zmienia samochody. Jakich aut poszukuje?

Urząd Miasta chce zakupić trzy auta.

Na zdjęciu: Obecnie urząd miasta posiada trzy skody superb.

Fot. PIT1233/archiwum

Już wkrótce bydgoski urząd miasta zmieni samochody. Ogłoszono bowiem przetarg na dostawę trzech nowych aut i przejęcie dotychczasowej floty.

Jakich pojazdów poszukuje ratusz? Muszą to być wyprodukowane w 2015 lub 2016 roku srebrne sedany lub liftbacki. Dwa z nich mają mieć przynajmniej 140 KM, a jeden aż 210.  Kolejne warunki to manualna i min. 6-biegową skrzynia oraz napęd na przednie koła. Serwis gwarancyjny musi znajdować się nie dalej niż 50 km od Bydgoszczy. Podobnie jak w przypadku mocy pojazdu, przedstawiono także dwie wersje potrzebnego wyposażenia. W obu znajdują się m.in. komputer pokładowy, czujniki parkowania i wielofunkcyjna kierownica, a bogatsza wersja ma mieć także radio z nawigacją z ekranem minimum 8” oraz tempomat.

Obecnie ratusz korzysta z trzech samochodów Skoda Superb. Wszystkie pochodzą z lat 2004-2005 i mają już niemal trzysta tysięcy kilometrów przebiegu. W lipcu rzeczoznawca określił ich wartość na kwoty od dwunastu do siedemnastu tysięcy złotych i zgodnie z tą wyceną auta zostaną oddane w rozliczeniu.

Przed rokiem portal Money.pl sporządził zestawienie aut, jakimi jeżdżą polscy samorządowcy. Okazało się, że najdroższe pojazy – o średniej wartości blisko 70 tysięcy złotych – posiada urząd w Toruniu, a na końcu zestawienia znalazła się Łódź, mając samochody wycenione na ok. 13 tysięcy. Bydgoskie skody były wówczas warte 21 tysięcy złotych.

Powiązane treści