Rawicza nie podbili. Orwat i Jagła odpadli w półfinale żużlowych młodzieżowych mistrzostw Polski

Dodano: 04.07.2018 | 19:27
Tomasz Orwat

Młodzieżowcy Polonii ścigali się w półfinale Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski na torze w Rawiczu.

Na zdjęciu: Tomasz Orwat zdobył w Rawiczu siedem punktów, co dało mu w końcowej klasyfikacji zawodów dziewiąte miejsce.

Blisko cztery godziny trwały półfinałowe zawody Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski na torze w Rawiczu. W Wielkopolsce słabo spisali się żużlowcy Polonii.

Na obiekcie miejscowego Kolejarza bezkonkurencyjny był Alan Szczotka. Młodzieżowiec gorzowskiej Stali wygrał półfinał z kompletem punktów na koncie. Na podium stanęli także Mateusz Bartkowiak (13 pkt.) i Jakub Miśkowiak (12), a awans do finału w Częstochowie wywalczył także Sebastian Niedźwiedź (12), zaś rezerwowym w nim będzie Wiktor Trofimow jr (11).

W finale nie zobaczymy zawodników Polonii. Tomasz Orwat i Mateusz Jagła odpadli z rywalizacji. Orwat zajął w Rawiczu dziewiąte miejsce, zdobywając w pięciu wyścigach siedem punktów. Jagłę sklasyfikowano na czternastej pozycji, on na swoim koncie zapisał ledwie dwa oczka. Oba punkty zdobył w biegach, w których jeden z rywali miał albo defekt motocykla albo był wykluczony.

PÓŁFINAŁ MŁODZIEŻOWYCH INDYWIDUALNYCH MISTRZOSTW POLSKI – RAWICZ, 3.07.2018 R.
Awans do finału – czterech najlepszych zawodników, piąty – rezerwowym w finale.