Bydgoszcz
0C
Słonecznie
74% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 0 • L 0
4C
Nd
7C
Pon
14C
Wt
15C
Sr
18C
Czw
PILNE: Źle zaparkowany pojazd na ul. Chodkiewicza. Tramwaje linii nr 4 i 6 skierowane zostały na Las Gdański.
Metropolia BydgoskaBlogiRazem obronimy Polskę
Sesja Rady Miasta - LG (2)
02.06.2016 | 12:58

Razem obronimy Polskę

W PO obowiązują podwójne standardy bądź członkowie tej partii mają możliwości bilokacji, czyli jednoczesnego bycia w dwóch miejscach - pisze Konstanty Dombrowicz

Na zdjęciu: Piotr Tomaszewski, Lech Zagłoba-Zygler i Jan Szopiński

Fot. Leszek Grabowski/ archiwum

Jak wynika z działań podejmowanych przez Lecha Zagłobę–Zyglera, członka PO i wiceprzewodniczącego Rady Miasta Bydgoszczy w Platformie Obywatelskiej obowiązują podwójne standardy bądź też członkowie tejże partii mają możliwości bilokacji, czyli jednoczesnego bycia w dwóch miejscach.

Pan Zagłoba -Zygler  uczestniczył  25 maja 2016 jednocześnie w posiedzeniu Rady  Miasta – za co otrzymuje dietę z  kasy Urzędu Miasta  oraz w  odbywającym się  w innym miejscu  posiedzeniu Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych  za co również otrzymuje  stosowne apanaże z kasy Miasta. Innymi słowy podpisawszy listę uczestników sesji Rady Miasta zaradny  pan radny udał się na posiedzenie Komisji by nie stracić  przewidzianej za udział w tymże posiedzeniu diety. Taka oto zapobiegliwość i żywa ilustracja tezy, że przynajmniej niektórym członkom PO  przynależność do partii pozwala zupełnie nieźle dorabiać . Pan Zagłoba Zygler otrzymuje emeryturę – i to normalne, otrzymuje diety radnego – oczywiście to też normalne. Diety za  udział w posiedzeniach wspomnianej wyżej Komisji były by też normalne gdyby jej posiedzenia nie odbywały się  w czasie już opłaconym panu Zagłobie  przez miasto.

Posiedzenia Miejskiej  Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych mają miejsce w środy. Sesje Rady Miasta odbywają się także w środy. Zatem pewnie nie po raz pierwszy zaradny radny zarobił  tego samego dnia w tym samym czasie  dwie diety opłacone przez bydgoskich podatników.

Razem obronimy  Polskę – jak woła przewodniczący PO –  czy może raczej razem bronimy kasy – jak interpretuje to powyższe hasło  pan radny, wiceprzewodniczący Rady Miasta Bydgoszczy  Lech Zagłoba- Zygler

Konstanty Dombrowicz

Prezydent Bydgoszczy w latach 2002-2010
Konstanty Dombrowicz

Panel dyskusyjny


Dyskusja dla wszystkich

Powiązane treści