Bydgoszcz
-4C
Niebo głównie zachmurzone
79% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H -4 • L -4
-11C
Sr
1C
Czw
2C
Pt
2C
Sob
1C
Nd
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaReakcja ratusza na słowa radnego PiS. Poszło o sobotnią manifestację
Krystian Frelichowski
21.12.2015 | 16:19

Reakcja ratusza na słowa radnego PiS. Poszło o sobotnią manifestację

Asystent prezydenta Bruskiego Michał Sztybel skierował list do radnego Krystiana Frelichowskiego w związku z jego ostatnimi wypowiedziami.

Na zdjęciu: Krystian Frelichowski, radny Prawa i Sprawiedliwości.

Fot. Sebastian Torzewski

Asystent prezydenta Rafała Bruskiego Michał Sztybel zareagował na słowa wypowiadane w ostatnich dniach przez radnego Krystiana Frelichowskiego. Jeden z organizatorów kontrmanifestacji Prawa i Sprawiedliwości na Starym Rynku podnosił, że sporą część zebranych na pikiecie Komitetu Obrony Demokracji stanowili urzędnicy ratusza.

Frelichowski swoje opinie wygłosił między innymi w opublikowanym w sobotę artykule „Bydgoszcz: Dwie manifestacje na Starym Rynku”, który opublikował portal niezalezna.pl. Wspomniał wówczas, że uczestnicy manifestacji popierającej działania rządu Beaty Szydło. przygotowali wszystkie transparenty, sztandary i emblematy we własnym zakresie.  – A im, co przed chwilą widzieliśmy wszyscy, flagi przynieśli urzędnicy ratusza – przekonywał, cytowany przez prawicowy portal, Frelichowski.

W poniedziałek radny PiS doczekał się odpowiedzi ze strony urzędu miasta, a konkretnie – wspomnianego Sztybla. W krótkim piśmie adresowanym do Krystiana Frelichowskiego zapewnia on, że urząd miasta nie udostępniał żadnych atrybutów manifestantom, a jeżeli na Starym Rynku pojawili się urzędnicy ratusza, to byli tam „nie pełniły one w tym czasie obowiązków służbowych”. Sztybel wezwał również radnego PiS do przedstawienia dowodów na swoje tezy. „W przypadku ich braku, kategorycznie żądam nierozpowszechniania nieprawdziwych słów” – czytamy w oświadczeniu Sztybla.

Całe pismo Michała Sztybla do Krystiana Frelichowskiego można znaleźć [TUTAJ].

Powiązane treści