Bydgoszcz
19C
Słonecznie
72% wilgotność
Wiatr: 3km/h N
H 19 • L 19
24C
Pon
24C
Wt
27C
Sr
29C
Czw
25C
Pt
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleRecydywista napadł na sklep z alkoholem i okradł market
areszt dla rozbójnika
16.09.2017 | 08:41

Recydywista napadł na sklep z alkoholem i okradł market

Za przestępstwo w stanie recydywy grozi mu wysoka kara.

Na zdjęciu: Aresztowanie rozbójnika.

Fot. Policja.

Mieszkaniec Bydgoszczy odpowie za rozboje i kradzieże. Mężczyzna napadł na sklep z alkoholem i okradał market. Na jego trop wpadli kryminalni z bydgoskiego Szwederowa. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował 34-latka na trzy miesiące. Mężczyzna działał w warunkach powrotu do przestępstwa. Grozi mu wysoka kara.

Do zdarzenia doszło w połowie sierpnia w jednym ze sklepów na terenie bydgoskiego Szwederowa. Napastnik rzucając w stronę sprzedającego puszkami z piwem i uderzając go butelką w głowę, zrabował ze sklepu pieniądze, kilka paczek papierosów oraz piwa. Dodatkowo zniszczył sprzęt będący na wyposażeniu sklepu.

Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni. Funkcjonariusze zaczęli gromadzić informacje i analizować zabezpieczone ślady. Z ich ustaleń wynikało, że ta sama osoba kilka dni wcześniej okradła w centrum miasta jeden z sieciowych sklepów. W pierwszym przypadku ukradł 600 sztuk gum do żucia. Natomiast następnego dnia, w tym samym sklepie, pokusił się o dwie butelki alkoholu. Próbując przejść przez kasy bez płacenia został zauważony przez ochronę, która próbowała go zatrzymać. Wywiązała się szarpanina. Mężczyzna używając przemocy wyrwał się i uciekł z jedną butelką alkoholu.

Policjanci sprawdzając krok po kroku każdą informację, wpadli na trop podejrzewanego. Namierzyli go i zatrzymali w jednym z mieszkań na bydgoskim Śródmieściu. 34-latek trafił do policyjnego aresztu. Śledczy z bydgoskiego Szwederowa na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu zarzuty rozboju, kradzieży rozbójniczej, kradzieży oraz zniszczenia mienia. Przestępstw tych dokonał w warunkach tzw. „recydywy”.

W tych dniach podejrzany został doprowadzony do prokuratury. Tam oskarżyciel po jego przesłuchaniu wnioskował do sądu o tymczasowy areszt. Natomiast sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował go na trzy miesiące.

Podobne wpisy

Powiązane treści