Bydgoszcz
13C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 6km/h E
H 13 • L 13
16C
Wt
15C
Sr
14C
Czw
15C
Pt
14C
Sob
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIRektor UMK prawdopodobnie pozostanie na swoim stanowisku
Andrzej Tretyn - LG (3)
27.02.2016 | 17:06

Rektor UMK prawdopodobnie pozostanie na swoim stanowisku

Na zdjęciu: Andrzej Tretyn objął stanowisko rektora UMK w 2012 roku.

Fot. Leszek Grabowski

Komisja Wyborcza Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu opublikowała listę kandydatów w wyborach na stanowisko rektora tej uczelni. Znajduję się na niej tylko jedna osoba – Andrzej Tretyn. 

Listę kandydatów zatwierdzono wczoraj (26 lutego) podczas posiedzenia komisji. Kandydaturę Tretyna zgłosili elektorzy. Wybory odbędą się 10 marca.

Prof. dr hab. Andrzej Tretyn to obecny rektor UMK. Tę funkcję pełni od 2012 roku. Z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu jest związany od 1991 roku. Przed objęciem stanowiska rektora był m.in. prorektorem odpowiedzialnym za sprawy naukowe i współpracę z zagranicą, dziekanem Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi, dyrektorem Instytutu Biologii i Ochrony Środowisko.

Rektor jest przeciwnikiem oddzielenia Collegium Medicum od UMK i utworzenia Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy, o czym mówił podczas pobytu w Bydgoszczy. Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski chciał by rektor zabrał głoś w nadzwyczajnej sesji rady miasta, lecz nie zamierza on się na niej pojawić. Więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ.

Powiązane treści