Bydgoszcz
12C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 9km/h W
H 12 • L 12
9C
Sob
9C
Nd
9C
Pon
8C
Wt
8C
Sr
ZDMIKP: Wstrzymanie ruchu tramwajowego w okolicach węzła Garbary. Trwa oczekiwanie na pomoc medyczną dla pasażera.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeRemont Chodkiewicza zgodnie z planem. Jak obecnie wygląda ulica? [ZDJĘCIA]
Remont ulicy Chodkiewicza - LG (1)
12.02.2016 | 08:36

Remont Chodkiewicza zgodnie z planem. Jak obecnie wygląda ulica? [ZDJĘCIA]

Od niemal czterech miesięcy trwają prace na ul. Chodkiewicza.

Na zdjęciu: Prace na ul. Chodkiewicza przebiegają zgodnie z planem.

Fot. Leszek Grabowski

Trwa remont ulicy Chodkiewicza. Prace mają trwać łącznie niemal rok, ale -jak zapewniają drogowcy – przebiegają zgodnie z planem.

Prace na ul. Chodkiewicza rozpoczęły się 24 października. Roboty prowadzone są etapami i dotyczą nie tylko jezdni, ale też pobocza i chodnika. Mają zakończyć się 21 września br.

Rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, Krzysztof Kosiedowski zapewnia, że prace przebiegają zgodnie z planem. W ostatnim czasie na odcinku od ulicy Jastrzębiej do budynku przy ul. Chodkiewicza 40 wybrano ziemię, wykonano koryto i ułożono warstwy konstrukcyjne.  Podobne zabiegi są prowadzone na odcinku między numerami 40 a 43, gdzie układane są warstwy konstrukcyjne, czyli podbudowa i tłuczeń.

Od poniedziałku wykonawca planuje prace związane z przebudową wodociągu między ul. ks. Wawrzyniaka a posesją przy ul. Chodkiewicza 35 oraz układanie warstw konstrukcyjnych przy pętli tramwajowej. Jeśli warunki pozwolą, rozkute zostanie także torowisko na odcinku od ul. Jastrzębiej do ul. Chodkiewcza 61.

Powiązane treści