Bydgoszcz
4C
Słonecznie
32% wilgotność
Wiatr: 6km/h NW
H 4 • L 4
1C
Sr
1C
Czw
1C
Pt
4C
Sob
8C
Nd
Metropolia BydgoskaŚwiecieInwestycjeRemont drogi z Tucholi do Świecia coraz bliżej. Podpisano umowę
remont - SG
03.08.2017 | 14:31

Remont drogi z Tucholi do Świecia coraz bliżej. Podpisano umowę

Inwestycja jest warta około 72 miliony złotych.

Na zdjęciu: Pierwsze prace rozpoczną się jeszcze w sierpniu od pomiarów geodezyjnych i wycinki drzew.

Fot. SG/archiwum

W środę w urzędzie marszałkowskim podpisano umowę na modernizację dwóch odcinków drogi wojewódzkiej nr 240. Dokument parafowali marszałek Piotr Całbecki,  dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich Mirosław Kielnik oraz Piotr Kęsikowski – przedstawiciel firmy Skanska.

Droga wojewódzka nr 240 łączy Świecie z Tucholą i jest jedną z tras o największym natężeniu ruchu w województwie- w ciągu doby jeździ nią od 6 do 11 tysięcy pojazdów. Planowana inwestycja obejmuje 13 kilometrowy odcinek od skrzyżowania ul. Warszawskiej i Nowodworskiej w Tucholi aż do miejscowości Bysław oraz 3 kilometrowy fragment pomiędzy miejscowością Polski Konopat a DK nr 91 w Świeciu.

Remont ma ułatwić mieszkańcom północnej części regionu dojazd do drogi ekspresowej S5 oraz autostrady A1. Całość inwestycji jest warta 72 miliony złotych. – To inwestycja ważnego odcinka drogi wojewódzkiej, który łączy Świecie z Tucholą i wyprowadza ruch poza granicę naszego województwa. Przebudowywane odcinki staną się bezpieczniejsze – tłumaczy marszałek Piotr Całbecki.

W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele lokalnych samorządów – Przekazały one nam 2,5 miliona złotych na budowę ścieżek rowerowych wzdłuż modernizowanej trasy – mówi wicemarszałek Dariusz Kurzawa. Wykonawca inwestycji, firma Skanska ma teraz rok na wybudowanie drogi, na którą dają 7 letnią gwarancję.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail