Bydgoszcz
20C
Opady
72% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 20 • L 20
21C
Nd
14C
Pon
18C
Wt
21C
Sr
22C
Czw
Dziś ukazało się najnowsze, czerwcowe wydanie papierowe METROPOLIABYDGOSKA.PL. Zapraszamy do lektury!
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIRemont jadłodzielni przy Gdańskiej zakończony! Znamy termin otwarcia
Jadłodzielnia_gdańska_logo_jw
07.06.2017 | 18:06

Remont jadłodzielni przy Gdańskiej zakończony! Znamy termin otwarcia

Na zdjęciu: Jadłodzielnia będzie funkcjonować na jednej z głównych ulic w Bydgoszczy.

Fot. JW

W środowe południe zakończył się remont jadłodzielni ulokowanej w wąskim pomieszczeniu w kamienicy przy ul. Gdańskiej 79. Otwarcie nowego miejsca na mapie Bydgoszczy nastąpi w najbliższy wtorek.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z REMONTU JADŁODZIELNI [KLIK]

Utworzenie jadłodzielni to inicjatywa grupy ludzi, którzy od kilku lat zajmują się między innymi organizacją akcji „Ciepło serca w słoiku”  oraz innych działań polegających na dostarczaniu żywności i ubrań bezdomnym. Załatwienie wszystkich formalności, przeprowadzenie remontu a także przekonanie do tego pomysłu innych zajęło łącznie prawie sześć miesięcy. Jednak już w przyszłym tygodniu pierwsze osoby będą mogły przekonać się, jak będzie on realizowany w praktyce.

Otwarcie „Jadłodzielni – wspólnej spiżarni” zaplanowano na godzinę 17:00. Na wszystkie przybyłe osoby czekać będzie tort od Rem Marco oraz porcja ciepłej grochówki przygotowanej przez jedną z firm popierających tę działalność. Ireneusz Nitkiewicz, jeden z pomysłodawców utworzenia jadłodzielni, zapewnia, że takich firm jest znacznie więcej, a po otwarciu tego miejsca zapewne pojawią się również kolejni zainteresowani tą formą pomocy. – Teraz musimy zastanowić się nad dyżurami i znaleźć tzw. ratowników, którzy będą odbierać jedzenie z danego miejsca i przywozić do jadłodzielni – dodaje Nitkiewicz.

Twórcy jadłodzielni zapraszają na otwarcie każdego i żartobliwie mówią, żeby zamiast kwiatów, wziąć ze sobą jedzenie. – Zapełnijmy to miejsce jedzeniem – zachęca Nitkiewicz.

Powiązane treści