Bydgoszcz
21C
Słonecznie
83% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 21 • L 21
23C
Pt
17C
Sob
18C
Nd
21C
Pon
23C
Wt
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIRemont jadłodzielni przy Gdańskiej zakończony! Znamy termin otwarcia
Jadłodzielnia_gdańska_logo_jw
07.06.2017 | 18:06

Remont jadłodzielni przy Gdańskiej zakończony! Znamy termin otwarcia

Na zdjęciu: Jadłodzielnia będzie funkcjonować na jednej z głównych ulic w Bydgoszczy.

Fot. JW

W środowe południe zakończył się remont jadłodzielni ulokowanej w wąskim pomieszczeniu w kamienicy przy ul. Gdańskiej 79. Otwarcie nowego miejsca na mapie Bydgoszczy nastąpi w najbliższy wtorek.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z REMONTU JADŁODZIELNI [KLIK]

Utworzenie jadłodzielni to inicjatywa grupy ludzi, którzy od kilku lat zajmują się między innymi organizacją akcji „Ciepło serca w słoiku”  oraz innych działań polegających na dostarczaniu żywności i ubrań bezdomnym. Załatwienie wszystkich formalności, przeprowadzenie remontu a także przekonanie do tego pomysłu innych zajęło łącznie prawie sześć miesięcy. Jednak już w przyszłym tygodniu pierwsze osoby będą mogły przekonać się, jak będzie on realizowany w praktyce.

Otwarcie „Jadłodzielni – wspólnej spiżarni” zaplanowano na godzinę 17:00. Na wszystkie przybyłe osoby czekać będzie tort od Rem Marco oraz porcja ciepłej grochówki przygotowanej przez jedną z firm popierających tę działalność. Ireneusz Nitkiewicz, jeden z pomysłodawców utworzenia jadłodzielni, zapewnia, że takich firm jest znacznie więcej, a po otwarciu tego miejsca zapewne pojawią się również kolejni zainteresowani tą formą pomocy. – Teraz musimy zastanowić się nad dyżurami i znaleźć tzw. ratowników, którzy będą odbierać jedzenie z danego miejsca i przywozić do jadłodzielni – dodaje Nitkiewicz.

Twórcy jadłodzielni zapraszają na otwarcie każdego i żartobliwie mówią, żeby zamiast kwiatów, wziąć ze sobą jedzenie. – Zapełnijmy to miejsce jedzeniem – zachęca Nitkiewicz.

Powiązane treści