Bydgoszcz
23C
Słonecznie
33% wilgotność
Wiatr: 2km/h NW
H 23 • L 23
22C
Nd
22C
Pon
27C
Wt
23C
Sr
24C
Czw
PILNE: Utrudnienia w ruchu przy CH Rondo. W związku z pracami drogowymi wyłączony jest jeden pas ruchu
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaRemont na Kapuściskach. Tramwaje zmienią trasy
linia tramwajowa nr 7 Bydgoszcz
04.10.2016 | 10:35

Remont na Kapuściskach. Tramwaje zmienią trasy

Przez kilka tygodni tramwaje będą jeździć na zmienionych trasach.

Na zdjęciu: Przez kilka tygodni tramwaj linii nr 7 będzie jeździł na Glinki.

Fot. Leszek Grabowski/archiwum

Tramwaje linii nr 7 i 8 będą w październiku kursować na innych niż zazwyczaj trasach. Zmiana spowodowana będzie modernizacją torowiska.

Remontowany będzie fragment torowiska przy pętli na Kapuściskach. Drogowcy wymienią 30-metrowy łuk, który nieznacznie wchodzi na prawy pas jezdni na ul. Wojska Polskiego. – Nie będzie to powodowało utrudnień w ruchu, bo najczęściej na tym pasie i tak stoi autobus rozpoczynający kurs, więc kierowcy korzystają z lewego pasa – zapewnia nas Krzysztof Kosiedowski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

ZOBACZ TAKŻE: Nowy rozkład jazdy linii nr 7 i 8 oraz autobusu „Za T7”

Prace potrwają ok. 2-3 tygodnie i wymuszą zmiany w ruchu tramwajów. Kursy na odcinku Szarych Szeregów – Kapuściska zostaną wstrzymane 8 października i od tego czasu linia nr 7 zostanie skierowane na Glinki, a linia nr 8 będzie jeździć do pętli Wyżyny. Na trasie Kapuściska – Wojska Polskiego – Wł. Bełzy – Spokojna – rondo Toruńskie zostanie uruchomiana autobusowa komunikacja zastępcza z oznaczeniem „Za T7”. Kursy będą odbywać się co ok. 20 minut we wszystkie dni tygodnie, a bilety z linii tramwajowych 7 i 8 będą honorowane po przesiadce do autobusu „Za T7” i odwrotnie.

Przypomnijmy, że na remont nadal czekają węzeł przy ul. Szarych Szeregów i pętla przy ul. Magnuszewskiej. ZDMiKP zlecił już także przetarg na dokumentację dla prac na ul. Wojska Polskiego na odcinku od ul. Baczyńskiego do ul. Chemicznej. Zadanie ma być dofinansowane ze środków  Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych i zrealizowane w 2018 roku. Modernizację ma już za sobą odcinek torów od al. Planu 6-letniego do ul. Baczyńskiego – rok temu wyremontowano go za ok. 1 mln zł

8_10_Kapuściska

Powiązane treści