Bydgoszcz
15C
Słonecznie
54% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 15 • L 15
16C
Sob
16C
Nd
20C
Pon
24C
Wt
27C
Sr
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportRene Bach: Z Polonią szybko się dogadałem. Chcę zostać jednym z liderów zespołu
rene bach glasgow tigers
14.11.2017 | 09:24

Rene Bach: Z Polonią szybko się dogadałem. Chcę zostać jednym z liderów zespołu

Duńczyk wiąże spore nadzieje z występami w bydgoskim klubie.

Na zdjęciu: Rene Bach jest jednym z nowych żużlowców Polonii.

Fot. Glasgow Tigers Speedway

Rene Bach został jednym z nowych żużlowców Polonii Bydgoszcz. Duńczyk, który nie miał dotąd wielu okazji do startów w Polsce, chce być liderem zespołu.

27-latek rzadko dotąd występował w Polsce. Ma za sobą epizody w Łodzi, Krakowie, Pile i Rzeszowie. W sezonie 2016 wystartował w dwóch spotkaniach I-ligowej Stali i zanotował średnią 1,875.  Zdecydowanie częściej mogli go oglądać brytyjscy kibice. – W ostatnich latach rzeczywiście dużo jeździłem w Anglii i trudno było dopasować mój kalendarz do startów w Polsce. Ale zawsze lubiłem tu jeździć, chociażby z uwagi na kibiców – mówi Bach.

Duńczyk był pierwszym zawodnikiem, który w tym okienku dołączył do Polonii. Później z klubem związali się jeszcze Andriy Kobrin i Daniił Kołodynskyi, a wkrótce powinien zostać oficjalnie potwierdzony transfer Michała Piosickiego. Z poprzedniego sezonu zostali Oskar Ajtner-Gollob, Damian Adamczak, Mikołaj Curyło, Mateusz Jagła i Tomasz Orwat.

Chciałem znaleźć klub, który mi zaufa i da szansę. Polonia okazała się właśnie takim klubem – mówi 27-latek o dołączeniu do drużyny ze Sportowej. – W ostatnich dniach rozmawiałem jeszcze z kilkoma zespołami, ale kiedy odezwali się działacze z Bydgoszczy to szybko się dogadaliśmy i w ciągu kilku godzin ustaliliśmy wszystkie warunki – dodaje.

W sezonie 2018 Bach będzie jeździł także w duńskim Esbjergu. W Polonii powinien wraz z Gollobem należeć do najskuteczniejszych zawodników. – Chcę zdobywać tyle punktów, żeby co tydzień być w składzie i zostać jednym z liderów zespołu – zapowiada.

Powiązane treści