Bydgoszcz
10C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 10 • L 10
13C
Czw
13C
Pt
14C
Sob
14C
Nd
8C
Pon
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaNakłoNa sygnaleRodzice pod wpływem alkoholu i dzieci pod ich „opieką”
kajdanki z kodeksem (Copy)
11.07.2016 | 12:44

Rodzice pod wpływem alkoholu i dzieci pod ich „opieką”

Do zdarzenia doszło w Mroczy

Na zdjęciu: Za taki czyn nieospowiedzialnym rodzicom grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Fot. Stanisław Gazda

Kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia grozi rodzicom, którzy pijani „opiekowali się” dwojgiem małoletnich dzieci. Pijani rodzice zostali zatrzymani, a po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzut narażenia dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. O sprawie zostanie powiadomiony także sąd rodzinny. 

Zgłoszenie o tym, że w jednym z mieszkań na terenie Mroczy, ma miejsce awantura i słychać płacz dzieci, dyżurny nakielskiej komendy został powiadomiony w nocy z soboty na niedzielę (09/10.07.16). Pod wskazany adres natychmiast pojechał patrol.

Gdy mundurowi weszli do mieszkania, od razu wyczuli alkohol. Zastali tam 31-latka i jego 28-letnią żonę odurzonych alkoholem, którzy „opiekowali się” dwojgiem małoletnich dzieci. Aby zapewnić bezpieczeństwo maluchom, policjanci przewieźli je pod opiekę do rodzinnego domu dziecka. Ich rodzice trafili na komendę, gdzie mundurowi przebadali ich alkomatem. Urządzenie wykazało w organizmie kobiety 1,27 promila, a u jej męża 1,34 promila.  Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia małoletnich dzieci. Zgodnie z obowiązującym prawem, nieodpowiedzialnym rodzicom, grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. O rozstrzygnięciu sprawy zdecyduje sąd.

Materiały sprawy zostaną także przekazane do sądu rodzinnego i nieletnich, który podejmie decyzje w sprawie sprawowania dalszej opieki nad dziećmi.

 

Powiązane treści