Bydgoszcz
9C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 9 • L 9
22C
Nd
22C
Pon
29C
Wt
23C
Sr
24C
Czw
PILNE: Utrudnienia w ruchu przy CH Rondo. W związku z pracami drogowymi wyłączony jest jeden pas ruchu
Metropolia BydgoskaNakłoNa sygnaleRodzice pod wpływem alkoholu i dzieci pod ich „opieką”
kajdanki z kodeksem (Copy)
11.07.2016 | 12:44

Rodzice pod wpływem alkoholu i dzieci pod ich „opieką”

Do zdarzenia doszło w Mroczy

Na zdjęciu: Za taki czyn nieospowiedzialnym rodzicom grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Fot. Stanisław Gazda

Kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia grozi rodzicom, którzy pijani „opiekowali się” dwojgiem małoletnich dzieci. Pijani rodzice zostali zatrzymani, a po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzut narażenia dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. O sprawie zostanie powiadomiony także sąd rodzinny. 

Zgłoszenie o tym, że w jednym z mieszkań na terenie Mroczy, ma miejsce awantura i słychać płacz dzieci, dyżurny nakielskiej komendy został powiadomiony w nocy z soboty na niedzielę (09/10.07.16). Pod wskazany adres natychmiast pojechał patrol.

Gdy mundurowi weszli do mieszkania, od razu wyczuli alkohol. Zastali tam 31-latka i jego 28-letnią żonę odurzonych alkoholem, którzy „opiekowali się” dwojgiem małoletnich dzieci. Aby zapewnić bezpieczeństwo maluchom, policjanci przewieźli je pod opiekę do rodzinnego domu dziecka. Ich rodzice trafili na komendę, gdzie mundurowi przebadali ich alkomatem. Urządzenie wykazało w organizmie kobiety 1,27 promila, a u jej męża 1,34 promila.  Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia małoletnich dzieci. Zgodnie z obowiązującym prawem, nieodpowiedzialnym rodzicom, grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. O rozstrzygnięciu sprawy zdecyduje sąd.

Materiały sprawy zostaną także przekazane do sądu rodzinnego i nieletnich, który podejmie decyzje w sprawie sprawowania dalszej opieki nad dziećmi.

 

Podobne wpisy

Powiązane treści