Bydgoszcz
-2C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSW
H -2 • L -2
6C
Nd
9C
Pon
5C
Wt
5C
Sr
6C
Czw
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIRodzina 500 plus: Ostatnie dni na zdobycie dodatkowych pieniędzy. Kto zyska?
500+ Bydgoszcz
26.06.2016 | 13:00

Rodzina 500 plus: Ostatnie dni na zdobycie dodatkowych pieniędzy. Kto zyska?

Osoby, które nie będą już dłużej zwlekać ze złożeniem wniosku mogą otrzymać tyle samo pieniędzy, ile ci, którzy oddali dokumenty w kwietniu.

Na zdjęciu: Wnioski można złożyć w wersji papierowej lub elektronicznej.

Fot. Leszek Grabowski / archiwum

Osoby, które mogą otrzymywać świadczenie wychowawcze w ramach rządowego programu Rodzina 500 plus i jeszcze nie złożyły wniosku, powinny zrobić to jak najszybciej. Tylko do 1 lipca można otrzymać wyrównanie od 1 kwietnia. 

To już ostatnie dni na skorzystanie z możliwości otrzymania wyrównania. Właściciele wniosków złożonych po 1 lipca, mogą dostawać świadczenie dopiero od dnia, w którym dostarczyli wszystkie niezbędne dokumenty. Do stracenia jest kwota 1500 zł na dziecko.

Osoby zajmujące się realizacją programu w województwie kujawsko-pomorskim spodziewają się, że w ciągu najbliższych kilku dni na złożenie wniosku zdecyduje się wielu mieszkańców. Kolejki zapewne pojawią się w Wydziale Zdrowia, Świadczeń i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Bydgoszczy (ul. Grudziądzka 9-15, budynek D). To właśnie tam bydgoszczanie zanoszą wnioski przygotowane w tradycyjnej wersji papierowej. Mieszkańcy innych miast powinni złożyć dokumenty w gminie, do której należą. Wnioski można również składać w wersji elektronicznej za pomocą: bankowości elektronicznej, Platformy Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (PUE ZUS), Portalu Emp@tia lub ePUAP.


Powiązane treści