Bydgoszcz
14C
Słonecznie
76% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 14 • L 14
15C
Pon
16C
Wt
25C
Sr
32C
Czw
34C
Pt
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIRodzinny festyn na Kapuściskach. Z myślą o chorej dziewczynce
21397480_1425881470831102_1979308965_n
07.09.2017 | 18:56

Rodzinny festyn na Kapuściskach. Z myślą o chorej dziewczynce

Impreza odbędzie się w najbliższą sobotę.

Na zdjęciu: Fragment plakatu promującego wydarzenie.

Fot. mat. pras.

W najbliższą sobotę na bydgoskich Kapuściskach odbędzie się Festyn Rodzinny Uśmiech dla Zojki. W trakcie imprezy będą zbierane środki na leczenie 3,5 letniej dziewczynki chorującej na zespół Aperta.

Zoja Marianowska od urodzenia musi zmagać się z bólem, cierpieniem i strachem. U dziewczynki zdiagnozowano zespół Aperta. Jest to uwarunkowany genetycznie zespół wad wrodzonych, charakteryzujący się zarośnięciem szwów czaszkowych, asymetrią twarzy, rozszczepem podniebienia oraz zrośnięciem palców u dłoni i stóp. Jedyne leczenie polega na serii operacji chirurgicznych. W klinice w Dallas Zoja przeszła już operacje rozdzielenia paluszków dłoni i stópek, oraz najtrudniejszą – operację głowy. W najbliższym czasie musi ona mieć m.in. operację szczęki i żuchwy, przejść zabieg pokrojenia twarzoczaszki od oczu w dół i wyciąganie do przodu, poszerzenie tyłu głowy, aby zdobyć miejsce na rozwijający się mózg.

Zojka to żywe sreberko. Wszędzie jej pełno. Biega, skacze i szaleje na rowerku biegowym. Ciężko za nią nadążyć – mówi mama Zoji. Kobieta dodaje, że spotyka się z nieprzychylnymi spojrzeniami innych. – Z ciekawością i strachem spoglądają na moją księżniczkę. Dla mnie jest najpiękniejsza na świecie. Otoczona dobrymi ludźmi, miłością, czułością. Te wszystkie operacje to nie są zachcianki, to nie są operacje kosmetyczne. Ich zadaniem nie jest upiększanie tylko ratowanie życia i zdrowia. Chciałabym wychować ją na pewną siebie dziewczynę. Chciałabym mieć szansę… Dlatego proszę o wsparcie i pomoc. Bez pomocy ludzi dobrej woli i wielkiego serca to się nie uda – apeluje mama Anna.

Przeprowadzenie niezbędnych zabiegów wiąże się z zebraniem ogromnych środków. Leczenie dziewczynki ma kosztować 1,5 mln zł. Darowizny można wpłacać na konto Fundacji „Rycerze i Księżniczki” lub przekazywać je za pośrednictwem strony internetowej http://rycerzeiksiezniczki.pl/kids/zoja/?lang=pl.

Pieniądze na leczenie dziewczynki będą zbierane również podczas sobotniego festynu. Wspólna zabawa rozpocznie się o godzinie 11:00 na placu Kombatantów. W trakcie jej trwania pojawi się wiele atrakcji t.j. m.in. dmuchańce, zumba dla dzieci i dorosłych, zabawy integracyjne, malowanie twarzy, bańki mydlane, pokaz samochodów tuningowych. Nie zabraknie również koncertów. Charytatywnie wystąpią: zespół Maskotki, Emilia Kochańska, Agata i Damian znani z programu „Mam Talent!” oraz mały perkusista Damian Czaplewski. Podczas festynu zostanie rozegrany również mecz piłkarzy Zawiszy Bydgoszcz z publicznością. Zaprezentuje się też mistrz świata strongman – Marcin Kukaj Sendwicki, amerykańscy futboliści Archers oraz zespół Dance Crew.

W trakcie wydarzenia będzie można również oddać krew. Ambulans Centrum Krwiodawstwa będzie na terenie imprezy do godziny 15:00. Natomiast przez cały czas trwania wydarzenia nie zabraknie stoisk z jedzeniem, potrawami z grilla, watą cukrową, popcornem czy słodkimi przekąskami, ciastami.

Festyn ma potrwać do godz. 19:00.

Powiązane treści