Bydgoszcz
4C
Słonecznie
32% wilgotność
Wiatr: 6km/h NW
H 4 • L 4
1C
Sr
1C
Czw
1C
Pt
4C
Sob
8C
Nd
Metropolia BydgoskaNakłoEdukacjaRok szkolny rozpocznie się tydzień później. Za zgodą władz miasta
nauka
21.08.2017 | 20:42

Rok szkolny rozpocznie się tydzień później. Za zgodą władz miasta

Niektóre dzieci zyskają kilka dodatkowych dni wolnych, które później niestety będą musiały odpracować.

Na zdjęciu: Niektórzy uczniowie ten rok szkolny rozpoczną później. / zdjęcie ilustracyjne

Fot. wolny dostęp

Zbliżający się rok szkolny nie wszyscy rozpoczną tego samego dnia. Uczniowie niektórych szkół w gminie Nakło nad Notecią do szkoły udadzą się dopiero 8 września.

Pierwszy dzień nowego roku szkolnego we wszystkich placówkach szkolnych powinien rozpocząć się 4 września, a nie tak jak zawsze – 1 września. Jednak władze miasta i gminy Nakło nad Notecią zdecydowały, że uczniowie trzech placówek będą mieć kilka dodatkowych dni wolnych.

„Wyrażam zgodę na ustalenie dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2017/2018 od dnia 4 września 2017 r. do dnia 8 września 2017 r. w następujących szkołach: Szkole Podstawowej Nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią, Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 3 w Nakle nad Notecią i Zespole Szkół im. Dzieci Potulic w Potulicach” – czytamy w piśmie podpisanym przez burmistrza miasta i gminy Nakło nad Notecią. Warunkiem przyznania dni wolnych jest ich późniejsze odpracowanie w wyznaczone soboty.

Jak podało Radio Nakło 107,5 FM, do podjęcia takiej decyzji przyczyniły się szkody wyrządzone na terenie gminy podczas sierpniowych nawałnic.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail