Bydgoszcz
19C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h N
H 19 • L 19
22C
Sr
20C
Czw
23C
Pt
26C
Sob
23C
Nd
Metropolia BydgoskaNakłoEdukacjaRok szkolny rozpocznie się tydzień później. Za zgodą władz miasta
nauka
21.08.2017 | 20:42

Rok szkolny rozpocznie się tydzień później. Za zgodą władz miasta

Niektóre dzieci zyskają kilka dodatkowych dni wolnych, które później niestety będą musiały odpracować.

Na zdjęciu: Niektórzy uczniowie ten rok szkolny rozpoczną później. / zdjęcie ilustracyjne

Fot. wolny dostęp

Zbliżający się rok szkolny nie wszyscy rozpoczną tego samego dnia. Uczniowie niektórych szkół w gminie Nakło nad Notecią do szkoły udadzą się dopiero 8 września.

Pierwszy dzień nowego roku szkolnego we wszystkich placówkach szkolnych powinien rozpocząć się 4 września, a nie tak jak zawsze – 1 września. Jednak władze miasta i gminy Nakło nad Notecią zdecydowały, że uczniowie trzech placówek będą mieć kilka dodatkowych dni wolnych.

„Wyrażam zgodę na ustalenie dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2017/2018 od dnia 4 września 2017 r. do dnia 8 września 2017 r. w następujących szkołach: Szkole Podstawowej Nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią, Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 3 w Nakle nad Notecią i Zespole Szkół im. Dzieci Potulic w Potulicach” – czytamy w piśmie podpisanym przez burmistrza miasta i gminy Nakło nad Notecią. Warunkiem przyznania dni wolnych jest ich późniejsze odpracowanie w wyznaczone soboty.

Jak podało Radio Nakło 107,5 FM, do podjęcia takiej decyzji przyczyniły się szkody wyrządzone na terenie gminy podczas sierpniowych nawałnic.

Powiązane treści