Bydgoszcz
6C
Słonecznie
45% wilgotność
Wiatr: 3km/h NW
H 6 • L 6
5C
Sob
4C
Nd
7C
Pon
14C
Wt
15C
Sr
PILNE: Źle zaparkowany pojazd na ul. Chodkiewicza. Tramwaje linii nr 4 i 6 skierowane zostały na Las Gdański.
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeRondo Toruńskie w remoncie. Spore utrudnienia [ZDJĘCIA]
21.03.2016 | 14:33

Rondo Toruńskie w remoncie. Spore utrudnienia [ZDJĘCIA]

Do końca tegorocznych wakacji będzie trwał dwuetapowy remont ronda Toruńskiego zaplanowany przez Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

Zdjęcia: Leszek Grabowski

Ze sporymi zmianami w rejonie ronda Toruńskiego będą zmagali się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej w związku z pracami remontowymi, które rozpoczęły się w ostatni weekend.

Roboty potrwają aż do 31 sierpnia i są podzielone na dwa etapy. Pierwszy, który zainaugurowano w minioną sobotę, obejmuje modernizację przejazdów tramwajowych przez rondo od strony mostu Pomorskiego. W związku z tym linie nr 4 i 8 – kursujące wzdłuż ulicy Jagiellońskiej – zostały czasowo skierowane przez Babią Wieś.  Zawieszone zostało z kolei kursowanie linii nr 7, która łączy Kapuściska z Fordonem. W zamian wprowadzono linię autobusową „Za T7”, która jeździ na odcinku od wspomnianych Kapuścisk do mostu Kazimierza Wielkiego. W związku z tym, w dni nauki szkolnej zwiększono również częstotliwość kursowania linii tramwajowej nr 5 (łączącej pętlę przy ul. Rycerskiej z Fordonem).

Po zakończeniu pierwszej części robót, co jest planowane na 27 maja, rozpocznie się remont torowiska od strony Babiej Wsi. Wówczas wszystkie tramwaje przejeżdżające przez rondo Toruńskie będą skierowane przez most Pomorski i rondo Fordońskie. Na swoją trasę wróci również „siódemka”.

Powiązane treści