Bydgoszcz
-10C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h ESE
H -10 • L -10
-12C
Pon
-7C
Wt
-2C
Sr
4C
Czw
2C
Pt
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeRondo Toruńskie w remoncie. Spore utrudnienia [ZDJĘCIA]
21.03.2016 | 14:33

Rondo Toruńskie w remoncie. Spore utrudnienia [ZDJĘCIA]

Do końca tegorocznych wakacji będzie trwał dwuetapowy remont ronda Toruńskiego zaplanowany przez Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

Zdjęcia: Leszek Grabowski

Ze sporymi zmianami w rejonie ronda Toruńskiego będą zmagali się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej w związku z pracami remontowymi, które rozpoczęły się w ostatni weekend.

Roboty potrwają aż do 31 sierpnia i są podzielone na dwa etapy. Pierwszy, który zainaugurowano w minioną sobotę, obejmuje modernizację przejazdów tramwajowych przez rondo od strony mostu Pomorskiego. W związku z tym linie nr 4 i 8 – kursujące wzdłuż ulicy Jagiellońskiej – zostały czasowo skierowane przez Babią Wieś.  Zawieszone zostało z kolei kursowanie linii nr 7, która łączy Kapuściska z Fordonem. W zamian wprowadzono linię autobusową „Za T7”, która jeździ na odcinku od wspomnianych Kapuścisk do mostu Kazimierza Wielkiego. W związku z tym, w dni nauki szkolnej zwiększono również częstotliwość kursowania linii tramwajowej nr 5 (łączącej pętlę przy ul. Rycerskiej z Fordonem).

Po zakończeniu pierwszej części robót, co jest planowane na 27 maja, rozpocznie się remont torowiska od strony Babiej Wsi. Wówczas wszystkie tramwaje przejeżdżające przez rondo Toruńskie będą skierowane przez most Pomorski i rondo Fordońskie. Na swoją trasę wróci również „siódemka”.

Powiązane treści