Bydgoszcz
7C
Niebo częściowo zachmurzone
94% wilgotność
Wiatr: 3km/h ESE
H 7 • L 7
10C
Wt
8C
Sr
7C
Czw
10C
Pt
10C
Sob
ZDMIKP: Wstrzymanie ruchu tramwajowego w okolicach węzła Garbary. Trwa oczekiwanie na pomoc medyczną dla pasażera.
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeRondo Toruńskie w remoncie. Spore utrudnienia [ZDJĘCIA]
21.03.2016 | 14:33

Rondo Toruńskie w remoncie. Spore utrudnienia [ZDJĘCIA]

Do końca tegorocznych wakacji będzie trwał dwuetapowy remont ronda Toruńskiego zaplanowany przez Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

Zdjęcia: Leszek Grabowski

Ze sporymi zmianami w rejonie ronda Toruńskiego będą zmagali się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej w związku z pracami remontowymi, które rozpoczęły się w ostatni weekend.

Roboty potrwają aż do 31 sierpnia i są podzielone na dwa etapy. Pierwszy, który zainaugurowano w minioną sobotę, obejmuje modernizację przejazdów tramwajowych przez rondo od strony mostu Pomorskiego. W związku z tym linie nr 4 i 8 – kursujące wzdłuż ulicy Jagiellońskiej – zostały czasowo skierowane przez Babią Wieś.  Zawieszone zostało z kolei kursowanie linii nr 7, która łączy Kapuściska z Fordonem. W zamian wprowadzono linię autobusową „Za T7”, która jeździ na odcinku od wspomnianych Kapuścisk do mostu Kazimierza Wielkiego. W związku z tym, w dni nauki szkolnej zwiększono również częstotliwość kursowania linii tramwajowej nr 5 (łączącej pętlę przy ul. Rycerskiej z Fordonem).

Po zakończeniu pierwszej części robót, co jest planowane na 27 maja, rozpocznie się remont torowiska od strony Babiej Wsi. Wówczas wszystkie tramwaje przejeżdżające przez rondo Toruńskie będą skierowane przez most Pomorski i rondo Fordońskie. Na swoją trasę wróci również „siódemka”.

Powiązane treści