Bydgoszcz
-8C
Słonecznie
78% wilgotność
Wiatr: 2km/h W
H -8 • L -8
-12C
Pon
-13C
Wt
-12C
Sr
4C
Czw
2C
Pt
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaRower aglomeracyjny po pierwszym kwartale. Jakie zanotował statystyki?
Bydgoski Rower Aglomeracyjny - stacja, Wojska Polskiego-Trasa Uniwersytecka - LG (2)
07.06.2016 | 09:47

Rower aglomeracyjny po pierwszym kwartale. Jakie zanotował statystyki?

BRA ma za sobą trzy miesiące tegorocznego sezonu.

Na zdjęciu: Stacja Wojska Polskiego/Trasa Uniwersytecka

Fot. Leszek Grabowski

Bydgoski Rower Aglomeracyjny ma za sobą pierwszy kwartał tegorocznej działalności. W ciągu trzech miesięcy bydgoszczanie wypożyczali rowery 157 tysięcy razy, a w systemie przybyło 4 tys. nowych użytkowników.

Wyniki Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego rosną wraz z poprawą pogody. Jeszcze w marcu zanotowano 28 tysięcy wypożyczeń, w kwietniu już 61 tysięcy, a w maju – 68 tysięcy. Do najpopularniejszych stacji należą: Plac Wolności, Mickiewicza i Dworzec PKP, zaś najczęściej pokonywane trasy to Myślęcinek – Gdańska/stadion, Magnuszewska – Trasa Uniwersytecka i Skorupki – Ugory.

Zobacz też: Bydgoszcz w dziesiątce najbardziej rowerowych miast Europy

Podobnie jak w ubiegłym roku największym powodzeniem cieszą się bezpłatne, dwudziestominutowe przejażdżki (56 tysięcy wypożyczeń). Zdarzają się jednak rowerzyści, którzy za swoje weekendowe wycieczki rowerem aglomeracyjnym ponoszą koszt  nawet 76 złotych

Zobacz zdjęcia: Bydgoskie Święto Cykliczne 2016

Popularność BRA przekłada się na tempo zużywania jednośladów. Często do awarii dochodzi na skutek niewłaściwego użytkowania rowerów. – Do najczęstszych błędów należy parkowanie rowerów na stacjach ze zbyt dużym impetem, co niszczy elektromagnesy, a w konsekwencji powoduje próby wypożyczania rowerów na zasadzie „wyszarpywania” ich ze stacji. W takich sytuacjach najlepiej zgłaszać awarię od razu w chwili pojawienia się problemu, co przyspieszy naszą interwencję – tłumaczy Marcin Jeż, dyrektor ds. inwestycji firmy BikeU, operatora systemu BRA.

Powiązane treści