Bydgoszcz
-13C
92% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H -13 • L -13
-12C
Pon
-14C
Wt
-13C
Sr
4C
Czw
2C
Pt
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaRower miejski jest nadal hitem. „Liczymy na milion wypożyczeń”
Bydgoski Rower Aglomeracyjny
23.09.2016 | 08:59

Rower miejski jest nadal hitem. „Liczymy na milion wypożyczeń”

- Popularność Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego nie maleje, a użytkowników ciągle przybywa - chwali się Diana Borowiecka z firmy BikeU, operatora systemu.

Na zdjęciu: Stacja przy dworcu głównym jest jedną z najchętniej wykorzystywanych przez amatorów jednośladów.

Fot. Eryk Dominiczak

Już niemal co dziesiąty bydgoszczanin ma konto w systemie Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego. A ten nadal jest cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców, choć notuje mniej wypożyczeń niż w debiutanckim sezonie.

CZYTAJ TAKŻE: Rowery miejskie także dla dzieci. Czy skorzystają z nich również bydgoszczanie?

Z punktu widzenia statystycznego, w tym roku po rower miejski sięgnął przynajmniej raz każdy bydgoszczanin. Liczba wypożyczeń sięgnęła bowiem na koniec sierpnia 370 tysięcy. W całym ubiegłym sezonie było ich o ponad dwieście tysięcy więcej – 585 tysięcy. Wszystko wskazuje więc na to, że ubiegłoroczny rekord jest niezagrożony. Ale do pobicia, jak twierdzi Marcin Jeż z firmy BikeU, jest inny. – Liczymy, że jeszcze w tym roku uda nam się świętować milionowe wypożyczenie od początku funkcjonowania BRA. Wszystko zależy jednak od pogody i samych mieszkańców. Mamy nadzieję, że nie wystraszy ich ochłodzenie – mówi Jeż.

Pozytywnym sygnałem jest, zdaniem operatora systemu BRA, rosnąca liczba jego użytkowników. W ubiegłym roku zapisało się do niego ponad 28 tysięcy osób. Obecny sezon powiększył tę liczbę o niemal siedem tysięcy. – Rekordzista wypożyczał w tym roku rower niemal tysiąc razy – podkreśla Diana Borowiecka, rzecznik BikeU.

Niemal niezmienna pozostaje natomiast lista najpopularniejszych stacji. W tym roku prym wiedzie lokalizacja na placu Wolności, a za nią plasują się: Teatr Polski (ulica Mickiewicza), dworzec PKP, rondo Grunwaldzkie i Wojska Polskiego / Magnuszewska. Najczęściej pokonywane trasy zaś to odcinek trasa Uniwersytecka – Magnuszewska, Myślęcinek – stadion Zawiszy oraz Ugory – Skorupki.

Firma BikeU zaangażowała się też w trwający Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Z systemem BRA można się zapoznać przy stacji umiejscowionej na Starym Rynku. Do soboty będzie można tam także serwisować prywatne rowery.

Tegoroczny sezon roweru miejskiego zakończy się 30 listopada.

Powiązane treści