Bydgoszcz
19C
Słonecznie
72% wilgotność
Wiatr: 5km/h E
H 19 • L 19
21C
Pon
18C
Wt
18C
Sr
17C
Czw
22C
Pt
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaRower miejski skończył sezon. Z gorszym wynikiem niż rok temu
Bydgoski Rower Aglomeracyjny - stacja, Stary Rynek - LG (4)
07.12.2016 | 12:14

Rower miejski skończył sezon. Z gorszym wynikiem niż rok temu

Na zdjęciu: Rowery wrócą na stacje za kilka miesięcy.

Fot. Leszek Grabowski

Ostatniego dnia listopada zakończył się sezon Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego. Firma BikeU przedstawiła statystyki wypożyczeń jednośladów.

Tegoroczny wynik Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego jest gorszy niż przed rokiem. W pierwszym sezonie funkcjonowania bydgoszczanie wypożyczyli jednoślady 585 395 razy, podczas gdy w drugim – 419 258 razy. Co więcej, w tym roku system działał o miesiąc dłużej, bo inauguracja nastąpiła już w marcu.

W ciągu drugiego roku funkcjonowania do systemu dołączyło ponad 7 tysięcy osób, a łącznie w BRA zarejestrowanych jest ponad 35 tys. użytkowników. Zdecydowana większość jeździła rowerem za darmo, czyli nie dłużej niż 20 minut. W listopadzie na 12 966 wypożyczeń aż 12 247 było darmowe, choć rekordzista tego miesiąca przeznaczył na podróż 53 zł, czyli korzystał z roweru 8-9 godzin. Najpopularniejszymi stacjami były – podobnie jak przed rokiem – Plac Wolności i Dworzec PKP, zaś najpopularniejszy odcinek to trasa między trasą Uniwersytecką a ulicą Magnuszewską.

Rzutem na taśmę udało się przekroczyć barierę miliona wypożyczeń. Szczęśliwym rowerem jechał Wojciech Hertmanowski, który w końcówce listopada wraz z Sylwestrem Włochem, który wypożyczał rower najczęściej, został wyróżniony w ratuszu.

Jednoślady zimą przejdą niezbędne naprawy serwisowe, a na stacje powinny wrócić w marcu.  W przyszłym roku wygasa umowa z dotychczasowym operatorem BRA, firmą BikeU. Miasto zapowiedziało już, że w pierwszej połowie 2017 roku zostanie rozpisany przetarg na kolejne lata, w którym jednym z wymagań ma być powstanie stacji w Fordonie.

Powiązane treści