Bydgoszcz
23C
Słonecznie
78% wilgotność
Wiatr: 6km/h NNW
H 23 • L 23
23C
Pt
21C
Sob
23C
Nd
20C
Pon
24C
Wt
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIRowerami dla Niepodległej [ZDJĘCIA]
XI Bydgoski Rajd Niepodległości_SG (2)
11.11.2017 | 08:19

Rowerami dla Niepodległej [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Start rajdu.

Fot. Stanisław Gazda

Rocznicę odzyskania niepodległości, jako pierwsi zaczęli dziś świętować bydgoscy rowerzyści. 400 cyklistów o godzinie 7.30 wyruszyło z Placu Wolności na trasę XI Bydgoskiego Rowerowego Rajdu Niepodległości.

Rajd tradycyjnie zatrzymywać się będzie w Miejscach Pamięci Narodowej położonych w Bydgoszczy oraz w gminach powiatu bydgoskiego (Gmina Nowa Wieś Wielka, Gmina Białe Błota, Gmina Osielsko, Gmina Dobrcz, Gmina Sicienko, Miasto i Gmina Koronowo). Uczestnicy oddadzą hołd poległym za naszą Ojczyznę.

Na trasie rajdu znalazł się m.in. Cmentarz Bohaterów Bydgoszczy, gdzie odbyła się wspólna modlitwa, a każdy uczestnik indywidualnie złożył znicz.

W trakcie rajdu w Bazylice w Koronowie uczestnicy Bydgoskiego Rajdu Niepodległości wezmą udział we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny.

Honorowy Patronat nad Rajdem objął prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, a także Starosta Powiatu Bydgoskiego Wojciech Porzych oraz Stowarzyszenie Metropolia Bydgoska.

Bydgoski Rowerowy Rajd Niepodległości jest jedynym w Polsce rajdem rowerowym na dystansie 111 km, który odbywa się w dniu Święta Odzyskania Niepodległości

Powiązane treści