Bydgoszcz
19C
Opady
82% wilgotność
Wiatr: 4km/h ENE
H 19 • L 19
19C
Sr
20C
Czw
22C
Pt
22C
Sob
24C
Nd
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIRowerem z Warszawy do Paryża: Muzyczny  przystanek w Muzeum Wodociągów
Muzyczny przystanek w Wodociągach
19.05.2017 | 07:00

Rowerem z Warszawy do Paryża: Muzyczny  przystanek w Muzeum Wodociągów

Na zdjęciu: Przewidywana trasa przejazdu. Być może na Paryżu się nie skończy...

Fot. Materiały organizatora.

Bydgoszcz jest rodzinnym miastem Pawła Łapucia, który ze swoim lekkim cyfrowym pianinem i przenośnym wzmacniaczem zamierza pokonać dystans 2000 km w czasie  rowerowej wyprawy z Warszawy do Paryża. Bydgoszcz ma być przystankiem szczególnym. Być może tu właśnie gry Pawła przyjdą posłuchać jego koledzy z dawnych lat…i ich najbliżsi.

Oficjalnie podróż rozpocznie się koncertem 27 maja w Europejskim Centrum Artystycznym im. Fryderyka Chopina w Sannikach. Będzie to pierwszy przystanek muzyczny na tej rowerowej trasie, po wyjeździe z Warszawy. Gdy napisał, że chętnie zagrałby koncert z dedykacją dla bydgoszczan w Muzeum Wodociągów – z radością przyklaśnięto w nim tej inicjatywie i 30 maja  w  Starej Hali Pomp przy ul. Gdańskiej 242 o godzinie 19.30 rozpocznie się ten niezwykły koncert „w drodze”.

Paweł – jak pisze na swojej stronie internetowej – wykonuje ilustracyjną muzykę fortepianową, głównie kompozycje oparte na improwizacji, bazujące na stopniowaniu emocji oraz harmoniach zdecydowanie bliższych muzyce filmowej niż tradycyjnemu jazzowi. A wśród tych, którzy go muzycznie inspirują wymienia m.in. Leszka Możdżera, Sławka Jaskułke, Trio Esbjorna Svenssona i… Clauda Debussy.

Na czas koncertu w Muzeum Wodociągów Pawłowi Łapuciowi udostępniony zostanie świetnej klasy koncertowy fortepian, a po koncercie będą życzenia szczęśliwej podróży…

Powiązane treści